Mükemmel Bronzluk İçin 7 Adım!

Bu yaz kıyafetlerinizde ışıldamak ve kusursuz bir tene sahip olmak mı istiyorsunuz? O zaman size vereceğimiz bu tavsiyeleri uygulayın, uzun süre koruyacağınız mükemmel bir bronzluğa sahip olun!

 

1) Her zaman güneş koruma kremi kullanın!

Güneş kremi kullanırsanız bronzlaşmayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Cildiniz her 10 günde bir kendini yeniliyor. Bu yüzden ne kadar yavaş bronzlaşırsanız, o kadar uzun süre bronz kalabilirsiniz. Güneşe çıkarken her zaman güneş koruma faktörlü kremler kullanın ve her 2 saatte bir yenileyin.

sunblock and legs

sunblock and legs

2) Cildinizi nemlendirin!

Nemli bir cilt her zaman daha bronz gözükür. Bu yüzden cildinizi her zaman nemli tutmaya özen gösterin.

 

3) Neon renkler kullanın!

Bazı renkler bronz cildinizi daha çok ortaya çıkaracaktır. Mercan rengi ve neon renkler gibi. Bu renkleri kıyafetlerinizde, takılarınızda ve ayakkabılarınızda kullanırsanız cildiniz hiç olmadığı kadar bronz ve canlı gözükecektir!

 

4) Süper meyveler!

Havuç ve domates daha çabuk bronzlaşmanızı sağlar. Yaz boyunca her gün havuç ve domates suyu içmeye özen gösterin.

 

5) Ön ve arkanızı eşit yakın!

Yüz üstü yatıp alarmınızı 15 dakika sonraya kurun. Zaman dolunca aynı işlemi sırtüstü yatarken de tekrarlayın. Bu şekilde vücudunuzun her tarafı eşit şekilde bronzlaşmış olacak!

Relaxing on the Sunbath Chair

Relaxing on the Sunbath Chair

 

6) Sık sık peeling yapın!

Cildinizdeki ölü hücreleri arındırırsanız daha kaliteli bir bronzluğa sahip olursunuz ve her bölgeniz eşit yanar. Her gün nazikçe tüm vücudunuza peeling yapmaya özen gösterin.

 

7) Güneşlendiğiniz saate dikkat edin!

Doktorlar saat 10-16 arası güneşe çıkmaktan kaçınmanızı öneriyor. Cildinizi yakmamak ve zarar vermemek için bu saatlerde güneşlenmekten kaçının.

bulut

 

Mükemmel bronzluğu yakalamanız için son bir adım kaldı. Mükemmel güneş koruma kremini bulmak! Bu hafta sonu Migros’tan Garnier Ambre Solaireürünlerinden kendiniz için en uygun olanı seçin, %25 indirimle alın!