Olduğunuzdan Daha Genç Gözükmek İster misiniz?

O zaman bunları yapmayın! Bazı makyaj hataları, gafletleri ya da her nasıl isimlendiriyorsanız, sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. Siz daha da güzelleşmek isterken o ‘daha’lar bir bakmışsınız ileriki yaşlara merdiven dayamış. Peki nedir bu gafletler, buyurun anlatalım.1- Fazla Pudra!

İstediği kadar mineralli olsun, pudranın temelinde kurutma olabilir. Ne kadar çok pudra uygularsanız, cildiniz o kadar çok katmanlı ve pul pul durur ki bu da gözeneklerinize dolarak cildinizi yaşlanmış gösterir.
mineralli pudra

2- Gözaltı Aydınlatıcısı!

Gözaltınıza uyguladığınız simli aydınlatıcı, gözlerinizin alt kısmında mor yansımalar yapabilir. Bu da cildinizin solgun, gözaltınızın mor gözükmesine neden olur. Bu yüzden aydınlatıcı seçerken mat olmasına dikkat edin. İlla bir ‘highlight’ arıyorsanız elmacık kemikleriniz ve burnunuz daha doğru bölgeler olabilir.

makyaj-onerileri3- İnce Kaşlar!

Modası zaten yüzyıllar öncesinde kaldı. İnce kaşlar, yüzünüzü daha da ön plana çıkarır ve kusurları daha çok göze batırır. Derseniz ki kaşlarım çıkmıyor, o zaman önce sarımsak sürerek bir süre gözlemleyin. Yatmadan önce kaşlarınıza süreceğiniz sarımsak, hızlı ve gür uzamalarını sağlayacaktır. Baktınız olmadı, imdadınıza kaş farları yetişir. Güzellikte sınır yok yani, siz yeter ki isteyin.

kaş4- Yanaklara Sürülen Allık!

Allık sürerken dikkat etmeniz gereken noktaları ve doğru allık kullanımını şu videomuzda anlatmıştık. Elmacık kemiklerinizin alt kısmına sürdüğünüz allık, yüzünüzü daha aşağılara çekebilir ve ifadenizi değiştirebilir.
makyaj-onerileri

5- Dudak Çerçevesi!

Eğer bir türlü çerçeveden vazgeçemiyorsanız ivedikle geçseniz iyi olur. Dudak çerçevesi direkt 70’li yılları andırdığından sizi aynı zamanda demode kılacaktır. Doğal görünümlü dudakların pratik bir yöntemi var aslında. Güzellik ve Bir Ece, sizin için şu videoda anlattı.

dumanli-goz-makyaji

Güzellik ve bakıma dair daha pek çok ipucu ve faydalı video sizi MigrosTV’de bekliyor. Şimdilik virgül koyalım sözlerimize, sonra kaldığımız yerden devam!