Saçların Gürleşmesi İçin 7 Yöntem

Saçlar, güzel görünmemizin en güçlü öğelerinden biri. Hepimiz onlara iyi bakmayı, rengini, sağlığını, gücünü korumayı amaçlıyor; cılız saçlara sahip olmaktansa gür saçlara sahip olmayı çok istiyoruz. Peki bunun için neler yapıyoruz? Bunun için neler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz? O halde buyrun satırlarımızın devamına; saçların gürleşmesi için birbirinden doğal ve zahmetsiz yöntemler!

1. Saç Şekillendiricilerine Veda Edin

Evet, epey radikal karar olur değil mi? Saç şekillendiricileri güzel görünmek için size yardımcı olan aletler olarak görüyorsunuz; ancak onların yarardan çok zarar getirdiğinin farkına varmalısınız. Bu aletleri kullanım dozunu aştığınızda saçların giderek zayıflayıp dökülmesine neden olursunuz. Tamamen terk edemem diyorsanız, sadece özel günlerde kullanmaya ve ısı derecesinin 150 dereceyi geçmemesine dikkat etmelisiniz.

erkek-sac-bakimi-onerileri

2. Zeytinyağı Mucizesi

Her derdimize deva olan zeytinyağı, saçlarımız için de yanımızda! 2-3 yemek kaşığı kadar zeytinyağının içine 1 tatlı kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı haftada 1-2 kez saç diplerinize masaj yaparak uygulayıp yarım saat bekletin. Zeytinyağının içerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde kısa zaman içerisinde dökülmelerin azalıp yeni saçların çıkmaya başladığını göreceksiniz.

sac-bakimi

3. Kırıklarını Aldırın

Saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzayıp gürleşmesini istiyorsanız uygulayacağınız en kolay yöntem onları 2-3 ayda bir uçlarından birkaç cm kadar kısaltmak olacaktır.

erkek-sac-bakimi

 

4. Bakım Ürünlerini Değiştirin

Kullandığınız bakım ürünleri ne kadar iyi olursa olsun uzun süre kullandığınızda saçlar bu ürünlere karşı bağışıklık göstermeye başlayacak ve ürünlerin etkisi kaybolmaya başlayacaktır. Bu nedenle bakım ürünlerinizi belirli aralıklarda farklılaştırmaya özen göstermelisiniz.

erkeklerde-sac-bakimi

5. Elma Sirkesi

Bir miktar elma sirkesini saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika kadar bekletin. Sonrasında ılık su ile durulayın. Yapacağınız bu uygulama ile saç köklerinizin kan dolaşımının artmasına dolayısı ile saçların daha güçlü ve gür şekilde çıkmasına yardımcı olacaksınız.

kapak_elma_sirkesi

 

6. Yumurta

Saçlarınızın uzunluğuna göre 1 ya da 2 yumurtayı kaseye kırın. İçerisine 1-2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat bekletip durulayın. Haftada 1-2 kez bu yöntemi uygulayarak saçlarınızın gürleşmesine şahit olun.

yumurta

 

7. Aloe Veranın Gücü Adına

Özellikle deri hastalıklarının iyileşmesine yardımcı olan aloe vera, saç derisinde de etkili olarak saçların gürleşmesine yardımcı oluyor. Aloe vera bitkisinin jelini saç derinize masaj yaparak uygulayın ve 10 dakika kadar bekletin. Ilık su ile duruladıktan sonra muhteşem etkilerini karşılamaya hazır olun.