Hazır Modayken Bilin İstedik: Sakal Uzatmanın Faydaları Var!

Evet evet, kesin bilgi yayalım! Sakal uzatma modası başladı başlayalı farklı sakal modelleri ile türlü türlü insana rastlar olduk sokakta. Gelin görün ki moda olmanın aksine, sakal uzatmanın faydaları da varmış. Sizin için araştırdık.

1- Sakal uzatarak enfeksiyon riskinizi azaltabilirsiniz. Sinek kaydı tıraş, gözenekleri açar açılan gözenek de bakteri oluşumuna neden olabilir. Bu da zaten enfeksiyon davetiyesi.

tiras

2- Sakallar, güneş ışığının direkt cildinize temasını önler. Bu sayede cildiniz daha dinç ve az zarar görerek yaşlanır.

sakal

3- Cildiniz dış etkenlerden örneğin soğuktan etkilenmeyeceği için haliyle kuruma gibi dertlere de sahip olmayacaktır. Sakallardan dolayı soğuk, deriye nüfuz edemeyecek böylelikle cilt kuruluğu oluşmayacaktır.

sakal_birakmak

4- Sakallar soğuk algınlığını bile önleyebilir! Sakallar sizi sıcak tutacak ve soğuk algınlığına yakalanma riskinizi de azaltacaktır.

sakal_modasi

5- Polen ya da başka alerjileriniz varsa, sakallar bu alerjilerin cildinizle temasını önleyecek ve doğal bir koruma sağlamış olacaktır.

adam

Eğer sakal uzatmaya karar verdiyseniz, tıraş köpüğünüz ile bir süre işiniz olmayacak demektir. E ziyan mı olsun? Tıraş köpüğünü kullanmanın farklı yollarını kaleme aldığımız şu yazımıza mutlaka göz atın deriz!