Sakallarınızı Daha Kolay Uzatmak İçin 7 Öneri

Kusursuz sakallar, erkeklerin hoş ve etkileyici bir görünüme sahip olmasında ve kişisel bakımında önemli bir yere sahiptir. Sakalların düzenli olarak kesilmesi, farklı şekillendirilmesi, çeşitli ürünlerle güçlendirilip yumuşatılması gerekir, ancak bunlar da yetmez. Sakalların her zaman sağlıklı olabilmesi için sürekli yenilenmesi, bunun için de hızlı bir şekilde uzaması için çeşitli yöntemler uygulanması gerekir. Peki bu yöntemler nelerdir, gelin birlikte bakalım.

 

İşte sakallarınızın daha kolay uzaması için uygulamanız gereken 7 öneri…

Bu ürünü mutlaka denemelisiniz.

1- Cildinizi Temiz Tutun

Sakallarınızın hızlı bir şekilde uzayabilmesi için cilt gözeneklerinizin kirle tıkanmaması ve ölü hücrelerin birikmemesi gerekir. Bunun için her sabah ve akşam cildinizi ılık suyla yıkayın. Bu basit yöntem sayesinde cilt sağlığınızı koruyacak, sakallarınızın hızlı bir şekilde uzaması için engelleri kaldıracaksınız.

2- Yeterli Miktarda Uyuyun

Yeterli bir uyku hem bedenin hem de zihnin önemli bir besini gibidir. Her gün düzenli bir şekilde uyuyarak vücut fonksiyonlarınızın iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle gece 23.00 ve 03.00 saatleri arasında uyunan uyku sayesinde tüm vücudun yenilenmesi sağlar, sakallarınızın da daha hızlı uzaması için önemli bir etki yaratabilirsiniz.

3- Nemlendirici Uygulayın

Sağlıklı bir cilde sahip olduğunuzda sakallarınızın da sağlıklı olacağını ve hızlı bir şekilde uzayacağını unutmayın. Bu nedenle cildinize uygun, iyi bir nemlendirici edinip onu her gün masaj yaparak uygulayın.

4- Spor Yapın

Spor yapmak için illa ki spor salonuna gitmeniz gerekmiyor, her gün evinizde uygulayabileceğiniz çeşitli egzersizler sayesinde hem vücudunuzun sağlığını koruyabilir hem de sakallarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Nasıl mı? Çünkü yapacağınız egzersiz sayesinde kan dolaşımı artar ve sakallarınızın hızlı bir şekilde uzaması sağlanır.

5- Dengeli Beslenin

Her açıdan sağlıklı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız beslenmenize mutlaka özen göstermeniz gerekir. Sakallarınızın sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzaması için özellikle protein, vitamin ve mineraller bakımından zengin seçenekleri bolca tüketmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede sakallarınızın uzama hızını olumlu yönde etkileyebileceksiniz.

6- Hormon Testi Yaptırın

Sakallarınızın uzamamasından ya da güçsüz olmasından şikâyetçiyseniz bir uzman doktora görünüp gerekli testleri yaptırmanızda fayda olabilir. Örneğin testosteron hormonu eksikliği yaşıyorsanız sakal sağlığınız olumsuz yönde etkileniyor demektir. Dolayısıyla test sonuçlarına göre tedavi yöntemleri uygulayıp hayalinizdeki sakallara kavuşabilirsiniz.

7- Stresten Uzak Durun

Her şeyi deneseniz de sakallarınızın istediğiniz şekilde uzamadığından şikâyet ediyorsanız hayatınızda çok fazla strese maruz kalıyor olabilirsiniz. Vücudun tüm fonksiyonlarını olumsuz etkileyen stres, sakallarınızın da hızlı bir şekilde uzamasına engel olur. Bu durumda size stres atabileceğiniz bir etkinlik belirlemek düşer.