Yeni Yıl ile Birlikte Yeni Bir Tarz İçin 6 Öneri

Yeni bir girerken moda ve trendler hızla değişmeye ve yeni bir boyut almaya devam ediyor. Her sene bir önceki yıldan daha farklı trend ögeleri dolaplarımızda yer alıyor. Üretim ve tüketim bu kadar hızlı olunca trendlere yetişmek ve gerisinde kalmamak da zorlaşıyor. Yeni yılla birlikte siz de tarzınız üzerinde yenilikler yapmak, moda bilgilerinizi geliştirmek ve farklı trendleri yakalamak istiyorsanız bu öneriler işinize çok yarayacak!
erkek-modasi

1. Özellikle son senelerde yükselişte olan fit kesimler artık neredeyse bütün kıyafetler için geçerliliğini koruyor. Bu da üstünüze bol gelen kıyafetlerinizden kurtulmanız gerektiği anlamına geliyor. Özellikle de düşük belli ve bol kesim kotlarınızla vedalaşıp yerine “skinny” olarak adlandırılan beden ve kesimleri benimseniz gerekiyor. İlk başlarda giydiğiniz her şey size darmış gibi gelebilir ancak zamanla bu tarza alıştıktan sonra bu trendin sıkı takipçilerinden biri olabilirsiniz.

yenitrendler

2. Tarzınız ne olursa olsun abartılardan kaçının. Unutmayın ki modayı en yakından takip eden kişiler bile kendilerine bir sınır belirlemek zorundadır. Üzerinizdeki kıyafetler ne kadar şık ya da tarz olursa olsun abartıya kaçarsanız bu durum zorlama bir görüntüden öteye gidemez. Öte yandan sadelik hem gereksiz hatalara düşmemenizi sağlayacak hem de her daim şık olmanızı garantileyecektir. Üzerinizde üç aksesuardan daha fazlasını bulundurmayın. Birkaç rengi aynı anda üstünüzde taşımayın. En önemlisi ise eğer öyle değilseniz bir pop yıldızı gibi giyinmeyin.

erkek-modasi

3. Gündelik giyim anlayışınızı gözden geçirerek tarzınızda farklılaşmaya gidebilirsiniz. Farklı renkleri deneyerek kendinize yeni bir görünüm verin. Dolabınızda fazlasıyla bulunan renk ve tarzların dışına çıkan ve alışveriş yaparken aynı şeyleri almamaya çalışın. Küçük detaylar ve aksesuarlarla da günlük giyiminiz üzerinde değişiklikler yaratabilirsiniz. Detayların gücünü asla küçümsemeyin. Bir kişinin tarzını belirleyen önemli unsurlar her zaman için küçük detaylardır.

erkek-stili

4. Üstünüze giydiğiniz kıyafet ile altınızdaki pantolonun uyumlu olmasına özen gösterin. Unutmayın ki klasik ve spor kıyafetleri karıştırmak her zaman risklidir. Bu nedenle alışveriş yaparken kafanızda kombinler oluşturun ve bu kombinler üzerinden ilerleyerek diğer parçaların seçimlerini yapın.

moda

5. Alışverişe yalnız çıkmak yerine yanınıza güvendiğiniz bir kişiyi alın ve ona fikirlerini sorun. Güvendiğiniz bir göz her zaman için sizin göremediğiniz detayları görmekte daha başarılı olacaktır.

2018modasi

6. Marka giyinmek zorunda değilsiniz. Bir kıyafeti sadece markası için satın almayın. Üzerinizde deneyip gerçekten beğenmediğiniz bir kıyafetin fiyat ve markasının hiçbir önemi yoktur.