2015’te İcat Edilmiş 6 Mucize İcat!

Bilim adamları, mucitler boş durmuyor ve hayatımızı kolaylaştırmak için gece gündüz çalışıyorlar. Bazıları sadece fikir aşamasında kalırken, bazıları çoktan ünlenip ‘ilk’ler arasına giriyor. Hazır konu ‘ilk’lerden açılmışken, 2015
yılında icat edilmiş mucize icatları tanıştırmak istedik sizlerle… İşe yararlılığı tartışılsa da bu icatlar beyin yakıyor!

icat

1- Hava Nasıl Oralarda?

Oralar dediğimiz Balkanlar değil, sizin salon. Ertesi gün havanın nasıl olacağını haberdar eden mucize icat… Mucidi Ken Kawamoto. Cihazın adı ise Tempescope. Eğer hava yağmurlu olacaksa cihazda su damlacıkları oluşuyor o
derece!

lamba

2- Aynalı Bardaklar!

İcat, Japonlara ait. Adı Waltz. Aynalı bardak, tabağın tüm yansımasını alıyor ve rengârenk bir şölen yaratıyor.

fincan

3- Sırttan İnmeyen Çocuklar İçin!

Çocuklar sırtta taşınmaya bayılır ama gelin görün ki aynı şey ebeveynler için pek geçerli olmayabilir. Bu icat ile sırt ağrılarınızı önlerken aynı zamanda bebeğiniz için konforlu bir oturma da sağlayabiliyorsunuz.

baba-kucagi

4- Çıkabilen Topuklar!

Düz renkte bir babet, birden bire havalı bir gece ayakkabısına dönüşebiliyor. Nasıl mı? Portatif topuklarla!

ayakkabi

5- Havada Yüzmek mi?

Bunu tabi hangimiz, hangi şartlarda evimize yaptırabiliriz bilmiyoruz ancak görünen o ki Aleksandr Zhukovskii bu konuyu ciddi ciddi ele almış. Yüzen banyo ile şahane bir banyo deneyimi sizi bekliyor olabilir.

uzay-koltugu

6- Ayakkabı Vuruyorsa…

Çözüm bu icat olabilir. Japon tasarımcı Masaya Hashimoto, ayak konforunu üst seviyelere çıkaran bir ayakkabı tasarlamış. Kumaş, olduğu gibi ayağınızın her kıvrımını sarıyor böylelikle son derece rahat ediyorsunuz.

corap

Dünyadan en dikkat çeken icatları sıraladık, bir sonraki yazımızda sizi sürpriz bir konu bekliyor. MBlog’dan ayrılmayın!