2020 Yılının Makyaj Trenleri Neler?

Her yeni yılda kıyafetler, yaşam şekli, beslenme düzeni ve daha birçok şeyde değişimlere gidiyoruz. Hem çağa ayak uydurmak hem de kendimizi daha iyi hissedebilmek için gittiğimiz bu değişimler elbette makyajda da kendini gösteriyor ve yepyeni trendler bizleri bekliyor. 2020’de makyaj trendleri nelermiş merak ediyorsanız yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. İşte detaylar…

1.Doğallık Ön Planda

Daha eski zamanlarda gözleri, dudakları, yanakları aynı anda ön plana çıkaran makyajlar yapmaktan hoşlanıyorduk, ancak 2020 yılı öyle demiyor. Ufak tefek ışıltılar ve renkler olsa da 2020 yılının makyaj trendi, makyajsız gösteren makyajlar. Makyajda mümkün olduğunca gösterişten uzak, sadelikten yana seçimler bu yılın trendleri arasında yer alıyor.

2.Parlak Rujlara Geçiş

Bir dönem büyük bir kitleyi peşinden sürükleyen mat rujları 2020 yılında biraz geri plana atıyor ve yerine parlak seçimler yapmanın tam zamanı diyoruz. Nude ve kırmızı tonlar parlak ruj seçimleri için oldukça ideal renkler arasında yerini aldı bile. Siz de bu yıl renginizi seçip parlamaya hazır olun!

3.Su Bazlı Fondöten

2020 makyaj trendlerinde doğallığın ön planda olduğunu söyledik, o halde fondötende de kalın bir tabakaya neden olmayacak seçimler yapmak için harekete geçmeli. Bunun için su bazlı fondötenlerle başlamak doğru bir adım olacak. Su bazlı fondötenler sayesinde cilt renginizi eşitleyebilir, ufak cilt kusurlarını gizleyebilir, cildinizin daha canlı görünmesini sağlayabilir, aynı zamanda “makyajsız makyaj” görünümünün temellerini atabilirsiniz.

4.Gözler Rengarenk

2020 yılında dudaklarda parlak rujlar tercih edeceğimiz gibi gözler için de parlak farlardan yana olacağız gibi görünüyor, çünkü bu yıl renkli ve parlak farlar sayesinde göz kapaklarımızı âdeta tuvale dönüştüreceğiz!

5.Pembe Allıklar

Genellikle bronz ya da şeftali tonlarda tercih edilen allıklar, 2020 yılında yerini pembe allıklara bırakıyor. Parlak far ve ruj seçimini pembe allıklara yumuşatabilecek, sağlıklı ve masum bir görünüm elde edebileceksiniz.

6.Kalın Eyeliner

Eyeliner çekmek birçoğumuzu zorlasa da 2020 yılında da ondan vazgeçmeyeceğiz; ancak iyi haber, bu kez eyelinerı incecik çekmeniz gerekmeyecek çünkü 2020’nin eyeliner trendi kalın uçlulardan yana. Kalın uçlu eyelinerlar sayesinde siz de etkileyici bakışlar elde edebilir, bu yılın en iddialısı siz olabilirsiniz.