Neler Yok Ki: Ağız Çalkalama Suyunun Bu Kullanımlarına Çok Şaşıracaksınız!

Malzememiz belli, her zaman uygun fiyata bulabileceğiniz ağız çalkalama suyu. Hatırlarsanız daha önce ağız çalkalama suyu ile pedikür yapmışlığımız da var. Şimdi işi biraz daha büyütüp başka neler yapabileceğimize odaklanıyoruz. Ağız çalkalama suyu ile neler yapılabileceğinizi sizler için araştırdık.

1- Soğan ya da sarımsak gibi elde koku bırakan yiyecekleri doğradığınızda ellerinize birazcık ağız çalkalama suyu dökmeniz yeterli olacaktır, kokudan eser kalmayacaktır.

soğan

2- Ağız çalkalama suyu ile sirkeyi karıştırıp içine pamuk batırın ve tırnaklarınıza uygulayın. Birkaç düzenli kullanımda faydasını göreceksiniz.

tirnak2

3- Aynı zamanda iyi bir kepek önleyici olduğunu biliyor muydunuz? Saç diplerinize döküp birkaç dakika bekletin ve sonra şampuanlayın. Kepek büyük ölçüde gidecektir.

saci_taramak

4- Sinek ısırıklarına da faydalı aynı zamanda. Bir miktar pamuğa döküp ısırılan bölgeye uygulayın. Şişliği büyük ölçüde azalacaktır.

sinek-kovar

5- Eğer cilt toniğiniz bitmişse ve elinizin altında ağız çalkalama suyunuz varsa, makyaj kalıntılarını bu şekilde giderebilirsiniz. Ancak alerjik reaksiyona neden olabilir bu nedenle çok dikkat edin ve mümkünse doktorunuza danıştıktan sonra kullanın.

cilt-bakimi