Ağustos Sıcağında Serinlemenin 9 Yolu!

Bunaltan yaz sıcaklarında serinlemenin yollarını sizin için araştırdık.

1- Güneş losyonlarını buzdolabında muhafaza ederseniz, kremin sıcaklatıcı etkisini azalmış olursunuz. Banyodan çıkınca sizi serinletecektir.

güneş

2- İçeceklerinizin daha hızlı soğumasını istiyorsanız etrafına havlu sarıp buzdolabına koyun ve 15-20 dakika bekletin. Daha hızlı soğuyacaktır.

icecek

3- Ya da kısa yoldan bir Nescafe Classic Çikolatalı ve Kremalı Soğuk Kahve hazırlayın, atıverin hemen dolaba; serin serin keyfine varın. Sıfır zahmet, bol lezzet ile Nescafe Classic Ağustos sıcaklarının en serin dostu olmaya aday!

Nescafe Ice Tarifleri

4- Yöntem eski ama etkili. Malzemeler; naneli sakız ve soğuk su. Naneli sakız üzerine soğuk su içerseniz en azından boğazınız bir süre ferah kalabilir.

naneli_sakız

5- Yastığınızın sürekli ısınmasında şikayetçiyseniz, mutfakta kullandığınız temiz ve pamuklu bezleri bir süre dolapta soğutun ve sonra yastığınızın içine koyun. Gece boyu olmasa da uzun süre serin tutacaktır.

eski-giysiden-yastik-yapimi

6- Serinlemenin lezzeti olur mu demeyin, oluyor. Bakın hatta burada olmuşu var; Nescafe Classic Kakao Tozlu ve Çilekli Soğuk Kahve. Çileğin efsane aroması, kakao tozunun davetkâr lezzeti ile bir araya geliyor; ortaya çıkan kahve serinletirken lezzetlendiriyor. Yoksa siz hala denemediniz mi?

Nescafe Ice Tarifleri

7- Ayak tabanınızın altına stick mum deodorantlardan sürerseniz serinleyebilirsiniz.

deodorant

8- Yeşil çayı buzdolabında soğutup bir fısfısa koyabilir; sıcaktan rehavet bastıkça elinize sıkabilirsiniz.

yesil-cay

9- Yazımızın finalini yine bir lezzet harikası ile yapalım. Tamam sürdük stick’leri, sıktık yeşil çayları, soğuttuk yastıkları. Şimdi lezzet zamanı. Dondurma, vanilya, çikolata ve Nescafe. Bunları bir arada düşünmek bile hülyalara dalmaya sebep iken, bir de hali hazırda soğuk süt ilavesiyle bir içecek haline dönüştüğünü düşünün. Nescafe Classic Çikolatalı ve Vanilyalı Dondurmalı Soğuk Kahve, yaz sıcaklarına meydan okuyor.

Nescafe Ice Tarifleri

Pratik ipuçları, lezzet önerileri, hayat kolaylaştıran bilgiler ve çok daha fazlası için MigrosTV‘ye bekleriz.