Akıllı Telefonların Şarj Ömrünü Uzatmanın 6 Etkili Yolu

Modern zamanların en büyük sorunlarından biri haline gelen telefon şarjının bitmesi bazı insanlar için zamanın durması anlamına gelebiliyor. Milyarlık telefonların gün içerisinde kullanıcıları yarı yolda bırakması ve iletişim kanallarına taş koyması, şüphesiz ki en sık rastlanılan şikayetlerin başında geliyor. Ancak telefon şarjınızın ömrünü uzatmanın bazı yolları da bulunmuyor değil. Siz de bu önerileri uygulayarak akıllı telefonunuzun sizi yarı yolda bırakmasını engelleyebilirsiniz.

telefon

1. Telefonunuzun şarj ömrünü uzatmak için en basit yollardan biri kullanmadığınız zamanlarda kapamak olacaktır. Eğer önemli bir telefon beklemiyorsanız, birkaç saatliğine görüşme yapmayacaksınız, uyuyacaksınız ya da metro gibi telefonun sinyal alamadığı yerlerde bulunacaksınız bu süreçte telefonunuzu kapalı tutmanız şarj ömrünün uzamasını sağlayacaktır. Eğer telefonunuzu iletişime geçmek dışında başka özellikleri için kullanacaksınız, “uçak moduna” almanız doğru bir tercih olacaktır.

android_telefon

2. Telefonunuzun titreşim özelliğini açık bırakmanız şarj seviyenizin çok daha hızlı bir şekilde düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle titreşim özelliğini kapalı tutmanız ve zil sesi seviyesini düşürmeniz şarjınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

kameralı_Cep_telefonları

3. Eğer uzun ve yoğun bir gün geçireceksiniz ve telefonunuzu şarj etme şansınız yoksa, ihtiyacınız olmayan uygulamaları kapalı tuttuğunuza emin olun. Fotoğraf çekmek, internete bağlanmak gibi özellikler telefonunuzun şarjını çabuk bitireceği için kullanmamaya özen gösterin.

telefon_temizligi

4. İnternet gibi Bluetooth özelliği de şarjınızın çabuk tükenmesine neden olacağı için kapalı tutmaya dikkat edin.

5. Telefonda konuşma sürelerinizi limitleyin. Uzun konuşmalar yerine kısa ve öz konuşmalar yapmaya çalışarak telefon şarjınızı dikkatli tüketin.

6. Ekran ışığı şarjınızın hızlı bitmesine neden olan bir diğer unsur. Bu nedenle ekran ışığınızı daha düşük bir seviyeye getirmeniz etkili bir kurtarıcı olacaktır.