Alnınızın Bu Noktasına Masaj Yaparsanız Vücudunuzda Bu Mucize Değişimler Olur!

Sizi anlıyoruz! Bayram tatili bitti tabi; denizin yerini metrobüs, kumun yerini e-mailler, güneşin yerini de iş trafiği aldı. Hal böyle olunca gelsin stresler, gelsin fenalıklar. Özellikle masa başında ve bilgisayar karşısında çalışanlardansanız az sonra okuyacaklarınız size de #iyigelecek.

Efendim malumunuz çağın vebası stres ve beraberinde vücutta bıraktığı tahribat. “Stresten uzak durmalı…” klişesinin hiçbir işe yaramadığı günlerde, basit bazı hareketler sizi kendinize getirebilir. Hatırlarsanız daha önce şu yazımızda özellikle kilo vermek isteyenler için akupunktur noktalarını yazmıştık. Bu sefer kilo vermeye değil de şu anlamsız ağrılara çözüm bulmaya niyetlendik.

Aşağıdaki fotoğrafta gösterilen bölgeye masaj yaparsanız, vücudunuzda bunlar olabilir…

masaj_tekniği

1- Baş ağrınız varsa, önemli ölçüde azalır.

baş_ağrısı

2- Sebepli ya da sebepsiz dört bir yanınızı stres sardıysa, hafifletir.

stresli_adam

3- Özellikle bilgisayar karşısındayken göz çevrenizde bir basınç hissediyorsanız, bu bölgeye masaj yaparak rahatlayabilirsiniz.

kadin1

4- Çin tıbbına göre bu bölgeye masaj yapmak, sezgilerin artmasına bile sebep oluyormuş. Bilemedik bunu ama paylaşalım istedik 🙂

kadın-erkek-ilişkisi

5- Ani bir tansiyon artışınız olmuşsa ve kulaklarınızda uğultu moduna geçtiyseniz hemen bu bölgeye masaj yapın; tansiyonunuz düzene girecektir.

kadın_erkek_ilişkileri

6- Sezgileri arttırması kadar ilginç olan bir madde daha var. Denilene göre bu noktaya yapılan masaj, konsantrasyonun artmasına neden olabilirmiş. Hani tatil dönüşü hala adaptasyon süreciniz devam ediyorsa, aklınızda bulunsun.

İş Kadını

Peki nasıl masaj yapmalı?

Finalde de işin tekniğini verelim. Kaşlarınızı çattığınızda ortaya çıkan çizgi, size ‘o’ noktayı işaret edecektir. 45 ile 60 saniye arasında hafifçe yuvarlak daireler çizin. Çok bastırmayın ama sanki enerjinizi tüm vücudunuza yayıyormuş gibi hafif dokunuşlarla masaj yapın. Günde 1 dakikanızı bu işe ayırsanız ne kaybedersiniz ki?

Sizin için araştırmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bakalım yeni yazılarda neler paylaşacağız. Sahi, bizi takip etmeye devam değil mi?

Stresiniz az, kahkahanız yüksek desibelli olsun!

Haydi, kaçtık! 😉