Ananastan Yararlanabilmenin 5 Farklı Yolu

İçerdiği yoğun miktarda vitamin ve mineraller, kilo vermeye olan olumlu etkisi, güçlü bir antioksidan olması gibi özellikleriyle ananas; en sağlıklı ve en lezzetli meyvelerimizden biridir. Küçükten yetişkine herkesin mutlaka düzenli aralıklarla tüketmesi gereken ananas, bakın meyve halinden başka ne farklı halleriyle size sağlık ve lezzet vermeye hazır.

İşte ananastan yararlanabilmenin 5 farklı yolu…

1.Reçel Yapın

Şu hayattaki en büyük zevklerinizden biri de kahvaltı sofrasında renk renk reçeller görmekse ne duruyorsunuz? Sofranıza yeni bir reçel seçeneği olarak ananas reçeli eklemenin ve ananastan reçel olarak yararlanmanın tam zamanı! Reçel kavanozlarını, kızarmış ekmekleri hazırlayın ve hemen bir ananas alıp reçel olsun diye kaynatmaya başlayın!

2.Sos Yapın

Ananas ile yemek ya da salatalarınıza pek yakışacak, nefis bir sos hazırlayabileceğiniz; itiraf edin ki aklınıza pek gelmezdi. Ananastan çeşitli tarifler doğrultusunda harika bir sos yaratabilir, salata ve yemeklerinizde sıra dışı, yepyeni lezzete sahip sonuçlar edinebilirsiniz.

3.Dondurma Yapın

Ananası meyve olarak tüketmekten hoşlanmıyorsanız onun faydalarından yararlanmak için ananaslı dondurma sizin için iyi bir fikir olabilir. İster çocuk olun ister yetişkin birkaç top dondurma teklifine pek kolay hayır diyebileceğinizi düşünmüyoruz. Eğer siz de iyi bir dondurma gurmesiyseniz ve şu zamana kadar ananaslı dondurma denemediyseniz hemen aklınızın bir köşesinde bir plan yapın ve onu mutlaka tadın.

4.Tatlı Yapın

Ayva, elma, kavun gibi meyvelerden yapılan hafif ve çok leziz tatlıları seviyorsanız ananas tatlısı da sizin için mükemmel bir seçenek olacak demektir. Ananası kızartarak ya da fırınlayarak çok pratik bir şekilde nefis bir tatlı yaratabilir, faydalarından en tatlı şekilde yararlanabilirsiniz. Yanına biraz kaymak eklemeyi, üzerine fındık serpmeyi sakın unutmayın!

5.İçecek Yapın

Ananasın faydalarından smoothie, meyve suyu, çay gibi içecekler yaparak yararlanmak mümkün. Siz de ananası meyve olarak değil de içecek olarak tüketmekten daha çok hoşlanacağınızı düşünüyorsanız yanına yakışacak güzel ikramlıklar ile birlikte ananaslı bir içecek hazırlamayı hemen deneyebilirsiniz.