Arabanızı Temizlemenin 6 Akıllı ve Kolay Yolu

Eğer oto yıkamalarda sıra beklemek yerine, kendi arabanızı ellerinizle yıkamayı tercih ediyorsanız hoş geldiniz; doğru sayfadasınız. Bugün sizin için araba temizlemenin püf noktalarını anlattık. Bu basit tüyolarla arabanızı yıkamak hezimet değil eğlence!

1- Arabanızı yıkarken saç bakım kremi kullanın. Kremin içindeki madde, arabanızda cila etkisi gösterecek ve parlamasını sağlayacaktır.

güneş kremi

2- Kahve filtresini, arabanızın iç temizliği için kullanabilirsiniz. Tozları anında üzerine çekecektir.

kahve_filtresi

3- Arabanıza yapışmış ölü haşeratlardan yağ ile kurtulabilirsiniz. Yemeklik yağı bir şişeye koyun ve arabanın üzerine püskürtün.

şişe

4- Farlardaki kiri, karbonatlı diş macunu ile yok edebilirsiniz. Hem kirleri sökecek hem parlatacaktır.

dişmacunu

5- Hava filtrelerini, minik süngerle silebilirsiniz. İsterseniz bulaşık süngerini kesip bir kalem ucuna takabilir ve temizleyebilirsiniz. Bulaşık süngerinin farklı kullanımlarını paylaştığımız şu yazımızı da okumanızı öneririz.

sünger

6- Finali de mis gibi bir kokuyla yapalım. Klasik araba kokularından sıkıldıysanız bir tahta mandala istediğiniz yağı dökün, lavanta mesela… Sonra mandalı filtrelere tutturun ve mis gibi havayı soluyun.

Mandalın diğer marifetlerini okumak için tıklayın.

Pratik öneriler, hayat kolaylaştıran bilgiler ve çok daha fazlası ile araştırmalarımız hunharca devam ediyor. Bizi takip etmeye devam değil mi? 😉