Armut Maskesi, Kullanımı ve Faydaları

Cildin kendi doğal görünümünü geri kazanmasını sağlayan, cildi ölü derilerden arındırıp gençleştiren armut maskesi, cildinize zarar vermeden peeling yapmanızda oldukça etkilidir.

armut

Armut Maskesi İçin Gerekli Olan Malzemeler 
  • Yarım armut
  • 2 tatlı kaşığı yoğurt
  • Limon suyu
Armut Maskesinin Hazırlanışı Ve Uygulanışı
 
Yıkamış olduğunuz armudu 2 eşit parçaya ayırın. Bir parçasını kaseye rendeleyin ve rendelemiş olduğunuz armudun üzerine 3 damla limon suyu sıkın. Daha sonra hazırladığınız karışımın içerisine yoğurt ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi göz çevreniz haricinde bütün yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın. Maske kuruyuncaya kadar bekleyip, daha sonra maskeyi yine dairesel hareketlerle cildinizden temizleyin.
Armut Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir?
 
Peeling görevini gördüğü için ciltten ölü derilerin atılmasını sağlayarak cildin genç bir görünüm kazanmasını sağlar. Armut maskesi ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Cildi nemlendirerek, cilt kuruluğunun önüne geçer.
Haftada 1 defa düzenli olarak uygulayacağınız armut maskesiyle daha parlak ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Üstelik sivilcelerden kaynaklı izleriniz de kaybolacaktır.