Ayvanın Sıra Dışı 4 Kullanımı

Ayva sever misiniz? Genelde tatlısı yapılan ve tok tutma özelliği ile pek makbule geçen ayva ile sıra dışı tarifler hazırladık sizin için. Ayva ile yapılan enfes tarifler MigrosTV’de!

1- Ayvalı Kereviz

Ayva ve kerevizi bir arada kullanmayı denediniz mi hiç? Kereviz yemekten hoşlanmıyorsanız içine atacağınız ayva dilimleri, çok farklı bir aroma katacaktır. Ayrıca ikisi bir araya gelince güzel bir “tok tutan öğün” hazırlamış olursunuz. Tarifin videosu için tıklayın!

ayvalı_kereviz_tarifi

2- Ayva Kompostosu

Ayvayı yemek sert geliyorsa, şahane bir komposto ile yumuşatabilirsiniz. Anlık tatlı krizinize iyi gelecek ayva kompostosuna portakal suyu ve çubuk tarçın ilave etmeyi de unutmayın. Bu lezzete hayran kalacaksınız! Ayrıca, ağzınızdaki yaralar için ayva hoşafının çok iyi geldiğini biliyor muydunuz?

ayva_kompostosu

3- Ayvalı Biscotti 

Ayva ile enfes bir İtalyan bisküvisi yapmaya ne dersiniz? Biscotti olarak adlandırılan bu enfes lezzetin en önemli özelliği ise fırına 2 kez atılması; pişirmek ve kıtır hale getirmek. Enfes ayvalı biscotti tarifi şimdi MigrosTV’de yayın!

ayvalı_biscotti

4- Kuru Kayısı ve Ayvalı Pilav

Geleneksel pilav tariflerine bir virgül koyup, meyveli pilav yapmaya deneyelim mi? Kuru kayısı ve ayva ile bambaşka lezzette bir pilav hazırladık. Yapımı kolay pilav tarifini bu videodan izleyebilirsiniz.

ayvalı_pilav

Ayva ile yapılan tariflerin finalini, ayvanın bilinmeyen özelliği ile yapalım. Eğer bu aralar sevimsiz ve ani öksürük nöbetleri geçiriyorsanız ve artık bu durum kronikleşmişse, tereyağı ve ayvayı birlikte pişirin, öyle tüketin. Bu şaşırtıcı ikili, kronik öksürüğe iyi gelecek.

Enfes tarifler için MigrosTV‘yi; bilinmeyen özellikler ve şaşırtıcı bilgiler için MBlog‘u takipte kalın!