Başarılı İnsanların Her Pazartesi Sabahı Yaptığı 6 Şey!

İş yerinde başarılı olmanın yolu, basit ipuçlarında gizli olabilir. Pazartesi sendromunu, moraliniz nasıl olursa olsun sonuna kadar yaşayanlardansanız ve dahası bu sendrom size “ofiste nasıl motive olabilirim?’ sorusunu sorduruyorsa o halde sizinle biraz konuşalım. Sorunuzun cevabı, başarılı insanların günlük alışkanlıklarında gizli olabilir. Sizin için araştırdık.

1- Erken Kalkarlar!

Ünlü atasözlerimizden biri; erken kalkan erken yol alır. Başarılı insanlar güne alarm saatlerini 05:00’a kurarak başlıyorlar. Bunun nedeni de ofise gitmeden önce, kendilerine ayıracak zaman yaratmak, kafayı toparlamak, işleri rahatlatmak.

kum_Saati

2- Meditasyon Yaparlar!

Sadece 5 dakika ile başlar her şey. Kendinize ayıracağınız 5 dakika, gün içinde size motivasyon olarak geri döner. İş yerinde konsantrasyon arttırmanın yollarından biri aynı zamanda. Çünkü meditasyon, enerjiyi yükseltmenin etkili yollarından.

yoga4

3- Sağlıklı Besleniyorlar!

Çünkü sağlıklı yaşam = enerji. Güne güzel ve sağlıklı kahvaltıyla başlıyorlar. İçinde yumurtanın da bulunduğu, yeşillerle bezeli buram buram sağlık kokan sıkı bir kahvaltı. Siz kahvaltınızı nasıl alırsınız bilmiyoruz ama kahvaltı önerilerimize göz atmayı ihmal etmeyin deriz.

kahvalti

4- Mutlaka Egzersiz!

Şart tabi. Bunun için bir spor salonuna gitmeye ya da sabahın ayazında koştur koştur dışarılara çıkmaya da gerek yok. Evde yapılan basit egzersizler ile güne daha aktif başlayabilirsiniz. Örneğin şu videomuzdaki egzersiz önerilerimize göz atabilirsiniz.

sabah_sporu

5- Yüzyüze Görüşmenin Önemi!

Evet, dijital çağda yaşıyoruz; skype, e-mail, whatsapp mesajları derken ekip arkadaşlarımıza ulaşmamız tek tık ötemizde. Ancak başarılı insanlar yüzyüze konuşmanın da önemine inanıyorlar. Steve Jobs’un başarı sırlarından biri de bu. Dijital bir iş yapsa da çalışanlarla her Pazartesi yüzyüze mutlaka toplantı yapması, onun başarı sırlarındanmış.

toplanti-ofis-hayati
6- Mail Okuma Sırası!

Öncelikle acil olan mailleri okurlar. Sabah temiz zihinlerini bir sürü elektronik posta okuyarak değil, önceliği acil olanlara verip diğerlerini sonra değerlendirerek korurlar. Böylelikle gün içinde daha fazla motive olabilirler.

mail okuma

Başarılı olma sırları birkaç maddede bitmez elbette, önemli olan yaşanılan ne olursa olsun güne motive olmaya değer bir şeyler bulmak; kalbe kasvet değil mümkün mertebe ‘umut’ katmak.

Bizce başarabiliriz, sizce? 😉