Bavul Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 6 Nokta

Güzel bir tatile çıkmanın zamanı sonunda geldi, peki tatil yükünü sırtlayacak iyi bir bavula sahip misiniz? Eğer ki şu günlerde yeni bir bavul almayı düşünüyorsanız yazımızın devamındaki önerilere bir göz atın deriz. İşte bavul alırken dikkat edilmesi gereken 6 önemli nokta…

  1. 1.Dış Materyaline Dikkat Edin

Bavulların dış materyali genellikle kumaş ya da sert plastik gibi malzemelerden yapılır. Eşyalarınıza zarar gelmemesini, üzerlerinde ezilme bükülme yaşanmasını istemiyorsanız güvendiğiniz markadan alacağınız sert kabuklu bir bavul işinize yarayacaktır. Sert kabuklu olmasın kumaş olsun istiyorsanız kumaş bavulların daha kolay yıpranıp zor temizlendiğini unutmamalısınız.

  1. 2.Hafifliğine Dikkat Edin

Bavulun içerisini zaten yeterince dolduracaksınız bir de bavulun kendi ağırlığı neden olsun değil mi? Son dönemlerde özel teknolojilerle üretilen “light bavullar” tüm yolculuklar için ideal seçim olabilir. İyi bir light bavul sayesinde uçakların ağırlık kısıtlamasına yakalanmaz, çok daha keyifli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

  1. 3.Tekerleklerine Dikkat Edin

Nasılsa taşıma sırasında 2 tekerlek kullanılıyor diye düşünüp sakın sadece 2 tekerleğe sahip bavulları tercih etmeyin. 2 tekerlekli bavullar, 4 tekerleklilere göre büyük bir denge problemi yaşamanıza neden olabilir. 4 adet aynı zamanda 360 derece dönebilen tekerleklere sahip bavulların taşıma sırasında size önemli ölçüde kolaylık sağlayacağından tercihinizi bu yönde kullanın.

  1. 4.Organizer Bulunmasına Dikkat Edin

Hepimiz biliyoruz ki bavul yerleştirmek epey meşakkatli olabilir. Ancak yine de ihtiyacınız olan her şeyi düzgün bir şekilde yerleştirmek için özel güçlere değil iyi organizerlere sahip olmanın yeterli olacağını unutmayın. Bavul içinde iyi bir şekilde düzen sağlayıp daha çok eşya alabilmenize yardım edecek organizerler olmasına dikkat edin.

  1. 5.Kilit Bulunmasına Dikkat Edin

Yolculuk sırasında bavulunuzu bagaja teslim etme gibi ayrı kalacağınız birçok zaman olacaktır. Bu nedenle iyi bir önlem için üzerinde ek bir kilit olan bavulları seçmek sizin için en doğru karar olacaktır.

  1. 6.Körüklü Olmasına Dikkat Edin

İşte size özellikle tatil dönüşü için sihirli bir yöntem! Nedense tatile giderken o bavullar çok daha iyi bir şekilde yerleştirilir her şey sığdırılır da tatil dönüşünde mutlaka birkaç parça dışarıda kalır. Gittiğiniz yerlerden sevdiklerinize hediye almak derken bavuldaki eşyalarınızın illa ki artma ihtimalini düşünerek hazırlanan körüklü bavullar neyse ki tam size göre! Fermuarla açılan ek kısımlar sayesinde bavulunuz genişleyip daha çok şey alabilir ve size kolaylık sağlayabilir.