Bebek Pudrasının 7 Farklı Kullanım Alanı

Bebeklerde sık yaşanan pişik probleminin ilk önlem ve çözümlerinden biri olan bebek pudrası, bakın asıl kullanım amacının dışında başka ne gibi işlere yarıyormuş? İşte bebek pudrasının 7 farklı kullanım alanı…

1. Serin Bir Uykuyu Garantileyin

Yaz aylarındaki yüksek hava sıcaklıklarından dolayı rahat bir uyku neredeyse hayal olmaya başlar. Ancak bu konuda bebek pudrası size basit bir yardımcı olabilir. Yatmadan önce çarşafınıza serpeceğiniz bebek pudrası, gece boyunca terinizi çekerek gecenin daha serin ve güzel kokulu geçmesini sağlayacaktır.

2. Dolgun Kirpiklere Sahip Olun

İddialı bakışlara sahip olabilmek için daha dolgun kirpikler istiyorsanız bebek pudrasından yardım alabilirsiniz. Rimel sürmeden önce kirpiklerinize kulak temizleme çubuğu yardımıyla bebek pudrası uygulayıp daha sonra rimel sürerseniz kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

3. Ayak Kokusundan Kurtulun

Birçok insanın ortak ve önlenemez sandığı problemlerinden biri olan ayak kokusunu bebek pudrasının sihri ile çözebilirsiniz. Çorap ve ayakkabınızı giymeden önce ayaklarınıza bebek pudrası serperek gün boyu oluşacak terlemeyi önleyebilir, pudranın hoş kokusu sayesinde ayaklarınızda oluşacak kötü kokuyu kolayca önleyebilirsiniz.

4. Yağlanan Saçlara Acil Çözüm Sağlayın

Sular kesildiyse ya da saçlarınızı yıkamak için yeterli zamanınız yoksa acil ve geçici bir çözüm olarak bebek pudrasından yararlanabilirsiniz. Bebek pudrasını yağlı olan saç diplerinize serpin ve pudra kaybolana kadar saçlarınızı güzelce tarayın. Pudrayı saçlarınıza iyice yedirerek pudranın yağı emmesini sağlayacak saçlarınızın temiz bir görünüme kavuşturabileceksiniz.

5. Evcil Hayvan Temizliğinde Kullanın

Birçok evcil hayvan banyo yapmaktan pek hoşlanmayabilir. Sizin de yıkanmak istemeyen bir hayvanınız varsa ara sıra bebek pudrasından yararlanabilirsiniz.

Bebek pudrasını hayvanınızın tüylerine serpip tarayarak ya da masaj yaparak pudrayı yedirebilir, bu sayede tüylerinin temizlenmesini, yumuşamasını, güzel kokmasını ve parlamasını sağlayabilirsiniz.

6. Deri Eşyalarınızı Yenilemek İçin Kullanın

Deri çanta, deri ceket, deri etek gibi birçok aksesuar ya da kıyafetlerin görünümü zamanla bozulabilir. Görünümü bozulan ya da eskiyen deri eşyalarınızı bebek pudrası kullanarak eski günlerine döndürebilirsiniz. Nasıl mı? Üzerlerine bir miktar bebek pudrası serpip daha sonra mikrofiber bezle silerek daha parlak bir görünüme kavuşturabilir, daha güvenli bir şekilde temizleyebilirsiniz.

7. Ağdayı Kolaylaştırın

Ağda işleminin ne kadar zor olduğunu bilirsiniz, işte size iyi bir yardımcı olarak bebek pudrası! Ağda öncesinde bölgeye bir miktar bebek pudrası serperek tüylerin daha kolay çekilmesini sağlar, cildin tahriş olmasını engelleyebilirsiniz.