Bir Güzellik Ürünü Olarak 5 Madde ile Ananas

Her ısırıkta size tropik adalardaymış hissi yaşatan, bol sulu ve lezzetli ananasın c vitamini deposu olduğunu duymuşsunuzdur. Tropik meyvelerin kralı olan ananas sadece C vitamini deposu da değil. B1, B2, B3, B5, B6, manganez, potasyum, beta karoten, folik asit ve diyet lif açısından da çok zengin. Peki ya, bu harikulade meyveyi bir güzellik ürünü olarak nasıl kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Aşağıdaki yöntemler ile ananas saçlarınıza da cildinize de iyi gelecek!

 ananas1

1)  Ananas çok iyi bir cilt temizleyicisi ve içerdiği alfa hidroksi asit ile yaşlanmayı önleyici. Tonik olarak bir pamuk yardımı ile yüzünüze sürüp bekleteceğiniz ananas suyu sivilce ve sivilce izlerine de iyi geliyor. Uygulama sonrasında yüzünüzü soğuk su ile yıkamanız yeterli. Dikkat edilmesi gereken nokta ise ananas suyunu ciltte 5 dakikadan daha uzun süre bekletmemek. Aksi halde içindeki asitler sebebiyle cildinizi tahriş edebilir.

ananas2

2) Bu muhteşem meyveden bir dilim kesip, duş sırasında tıpkı bir lif gibi cildinizi onunla ovabilirsiniz. Bu işlem tüm vücudunuzun muhteşem kokmasına, gençleşmesine ve arınmasına yardımcı olacak.

ananas3

3) Sadece meyve suyu olarak ananas içmek içerdiği antioksidanlar sebebiyle daha genç görünmenize yardımcı olacak. Aynı zamanda bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirerek hastalanma riskinizi de azaltacak.

ananas4

4) Bal ve ananas püresini cildiniz için bir maske olarak kullanabilirsiniz. Bu maske ciltte yenilenme ve nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olur. İlk baştaki uyarıyı ise asla unutmayın! Oldukça etkili bir meyve olan ananası cildinizde beş dakikadan fazla tutmamalısınız.

ananas5

5) Cildinize ananas suyu ve havuç suyunu karıştırarak uygulayın. 5 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Bu uygulama cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak. Aynı zamanda cildinizdeki ton farklarını ortadan kaldırmaya yardımcı olacak.

ananas7

Tüm bu işlemleri ananas meyvesinin kendisinden elde edeceğiniz su ve dilimler ile yapmanız, reçetelerde doğal ananas kullanmanız oldukça önemli. Oluşabilecek yan etkileri önlemek amacıyla, cilt bakım reçetelerini uygulamadan önce doktorunuza danışmanız faydalı olacaktır.