Bugün Gökyüzünde “Merkür Şov” Vaaar!

İyidir hoştur da başımıza ne geliyorsa bu Merkür yüzünden geliyor. Geriledi mi dünya duruyor, ileri gitse bize faydası meçhul. Şimdi bu Merkür’den yine bir haber aldık. Duyduğumuza göre kendisinin ufak çaplı bir gösterisi olacakmış bugün… Bakın neler oluyormuş!

merkür
Bugün Ankara’da saat 14:12 civarında başlayacak doğa olayına Merkür Geçişi deniyor. Bu geçiş, Merkür’ün güneşin önünden geçmesi ile oluşuyor. Bir yüzyılda ortalama 13 kez olan bir doğa olayı. Bugün Merkür gezegeni bize 83.6 milyon kilometre olacak!

Merkür’ün bizim için bu kadar önemli olmasının sebebi; yazılı sözlü iletişimimizden, olaylara bakış açımızdan ve hatta konuşma / öğrenme becerimizden sorumlu bir gezegen olması. Hani gerilediğinde dünyamız şaşırıyor ya, işte o meşhur gezegenden hepsi.

gökyüzü

Peki, Merkür’ün güneşin kalbine girmesi neyi ifade ediyor?

İşin içinde Merkür varsa mutlaka bir şeyler olacaktır zaten 🙂 Merkür’ün bu hareketi, evrenle olan iletişiminin eksiksiz olması anlamına gelebilir. Bu şu demek; evren isteklerinizi net bir şekilde duyabilir! Gönderdiğiniz enerjilerin, ağzınızdan çıkan dileklerin ve hatta düşüncelerinizin bile gerçek olma duruma var! Yapmanız gereken ihtiyacınız olan şeye odaklanmak, isteklerinizi ve dileklerinizi net bir şekilde evrene ulaştırmak.

Yukarıda da dediğimiz gibi bu geçişin, Ankara’da saat 14:12 civarında olması bekleniyor. Bugüne ve dileklere amman dikkat! 🙂

Tüm dileklerinizin şimdiden gerçek olması dileğiyle!