Bulaşık Telinin Umulmadık 6 Kullanımı!

Hiç ummazdık doğrusu! Nerede o eskimeye yüz tuttuğu için çöpe attığımız derbeder bulaşık telleri, nerede şimdinin mucize çözümleri. Bugün sizin için bulaşık teli meselesine eğildik; daha önce değindiğimiz diş macunutıraş köpüğü ve hatta ekmek dilimi gibi… Bakın bulaşık teli, başka ne işlere yarıyormuş!

1- Yarım Keskin Makas!

Makasınız köreldiyse ve bilemek için bıçağınız yoksa, buyurun bulaşık teli verelim. Bulaşık telini birkaç kez kesin, parçalara ayırın. Makasınızın nasıl keskin olacağına inanamayacaksınız.

makas

2- Spor Ayakkabı!

Spor ayakkabınızın kenar kısımlarını, bulaşık teli ile temizleyebilirsiniz. Telin içine birkaç damla leke çıkarıcı damlattınız mı, oldu o iş!

spor_ayakkabı

3- Çivi!

Çiviyi çakmadan önce, etrafını bulaşık teli ile kaplarsanız çivi daha sıkı tutunur ve monte edeceğiniz şeyin zemini daha sağlam olur.

çivi

4- Duvardaki Pastel Boya!

Duvardaki pastel boyayı çıkarmanın pratik bir yolu var. Bulaşık teli ile hafifçe ovun, lekeden eser kalmayacaktır.

pastel_boya

5- Evcil Hayvan Tüyü!

Diyelim ki köpeğinizi yıkayacaksınız. Musluğunuzun tıkanmaması için bir parça bulaşık teli koyun deliğe… Su akıp giderken, tüm tüyler tele yapışacaktır.

gider

6- Araba Tekerleği!

Araba tekerleğindeki lekeleri çıkarmak ve metal kısmını parlatmak için, bulaşık teline bir parça sıvı sabun dökün ve ovun. Lekeler anında çıkacaktır.

lastik

Hayat kolaylaştıran bilgiler, pratik yöntemler, şahane ipuçları ve çok daha fazlası için MigrosTV‘yi takip edin!