Yağ Yakımı Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Çok Önemli Şey!

Konu yağ yakımı olunca her hücreden bir ses çıkıyor; yağ yakımı bu, bağ bozumu değil ki! Biz de kime inanacağımızı şaşırdık doğrusu. Sizin için hepsini tek bir yazıda topladık, şuraya iliştirelim maddelerimizi ve yakalım yağlarımızı 🙂

1- Kolesterol probleminiz yoksa, sabah kahvaltıda 1 adet haşlanmış yumurta tüketmeniz, yağ yakımı hanesine +1 puan ekleyecektir.

yumurta

2- Avokado, mannoheptuloz içerir. Bu içerik kalsiyum emilimini arttırırken, insülin salınımını azaltır. Bu da yağ yakımına bahane olur! Bu arada avokado demişken; düzenli tüketimde vücudunuzda olacak bu mucize gelişmeleri okumuş muydunuz?

avokado

3- Bu madde, sıcak yaz günlerinde pek zorluk çıkarmayacak gibi duruyor. Her gün 2 fincan soğuk su tüketmek, metabolizma hızını arttırıyor bu da yağ yakımına davetiye oluyor.

su içmek

4- Bunu duymuşsunuzdur; greyfurt. Artık tadının acılığını macılığını yok sayıp şifa niyetine yiyin 🙂 Greyfurt, yağ yakımı denince alıyor başını gidiyor o derece yani. Derseniz ki “yok ben hayatta yiyemem”, greyfurt yemeyenleri bile kendine hayran bırakan şu sağlıklı tarifimize bir göz atın deriz.

greyfurt

5- Çaylaaaar! Ama bu sefer bildiklerimizden değil. Size hemen bir öneri verelim; karanfil çayı! Tadı hoş, şifası bol bu çayı bardaklarınızdan mahrum etmeyin deriz. Bu arada biberiye, rezene, zencefil de olur. Artık hangisi damak tadınıza uyarsa.

Karanfil

6- E kahvecileri de unutmadık! Çay içmeyi sevmiyor ve kahvesiz asla diyorsanız buyurun size yağ yakan reçete. Günde 2 fincan kahve, yağ yakımını arttıracaktır.

kahvenin yararları

7- Zıp zıp! Yiyeceklerin dışında bir de spor önerisi verelim yağ yakımına etki eden. Zıplamak! Eğer imkânınız varsa trambolin, yoksa da bileğinizi incitmeyecek şekilde zıplamak, yağ yakımını hızlandıracaktır.

zıplamak

Yağ yakan yiyeceklerden tutun da egzersiz hareketlerine kadar… Biz inat ettik bu yaza damga vuracağız.

Sözlerimize bir virgül ile ara verelim, sonra cümlelerimize kaldığımız yerden devam edelim. Çünkü inanın bu yağ yakma mevzusu sandığımızdan çok daha derin tüyoları barındırıyor içinde. Daha neler var bir bilseniz, merak etmeyin 2. serimizde devam edeceğiz.

Bizi takip etmeye devam edin, sağlıklı yaşam hepimize #iyigelecek!