Buralara Gitmek Yürek Yemek İster: Dünyanın En Tehlikeli 6 Yeri!

Dünyamızda yeryüzü cenneti olarak tanımlayabileceğimiz, kartpostaldan hallice nice yerler varken; cehennemi aratmayan ürkütücü yerler de haritada yerini almış bulunmuş bir kere. Yolunuz düşer mi, hiç sanmıyoruz ama düşerse de fikir sahibi olmanız için sizinle bazı ‘ürkütücü’ kareler paylaşmak istedik.

Dünyanın en korkunç yerleri ile karşılaşmaya hazırsanız, buyurun size o yerler…

1- Ölüm Vadisi, ABD

Adı bile nemrut :S Vadinin ‘ölüm’ü çağrıştırmasının nedeni  56,7 dereceyi bulan sıcak havası. Bu çölde susuz olarak yaşama şansınız yalnızca 14 saat.

Death Valley

2- Danakil Çölü Eritrea

Dünyanın cehennemi olarak biliniyor. Sıcaklık bir yana dursun, içinde pek çok aktif yanardağı barındırıyor olsa da hala ziyaretçi akınına uğruyor. Profesyonel tur rehberleri olmadan giriş yasak.

Eritrea

3- Mount Washington, ABD

Bu korkunç beyaz, bir dünya rekoruna ev sahipliği yapıyor. Yeryüzünün en sert esen rüzgârına sahip olması ile bir rekortmen! -40 derecelere düşen sıcaklığı ile adeta derin dondurucu.

mount_washington

4- lha da Queimada Grande (Snake Island), Brezilya

Fotoğraftan da anlaşılacağı üzere yılan adası! Metrekare başına tam 5 yılanın düştüğü söyleniyor. Adaya bırakın girişi, adım atmak bile yasak.

brezilya

5- Madidi National Park, Bolivya Cumhuriyeti

Her ne kadar buradan bakıldığında bir tabloyu andırsa ve ‘tehlike bunun neresinde yahu’ dedirten bir cümle kurdursa da işin zehri bölgenin içinde saklı. Bu bölgede bulunan her hangi bir bitkiye dokunduğunuz anda kaşıntı, kızarıklık ve baş dönmesi yaşıyorsunuz. En ufak bir kesiğiniz var ise de derin enfeksiyon kapma olasılığınız var.

Madidi National Park

6- Bikini Atoll, The Marshall Islands

Uzaktan yeryüzü cennetini andıran, mavisiyle büyüleyip yeşili ile kendisine aşık eden yer; Bikini Atoll. Peki, nasıl olur da bu masum yer bu kadar kin saçar? Bu bölgede birçok nükleer test yapılıyor. Bu testlerin doğurduğu radyasyon da kansere sebep oluyor. Canlının yaşaması adeta mucize.

Bikini Atoll

Cehennem sıcakları kavurur, rüya gibi gözüken yerler zehir saçar. Siz siz olun bu yaz iyice araştırmadan uçağa binmeyin! Ay uçak dedik aklımıza geldi, uçak fobiniz varsa şu yazımızı okumanızı öneririz. Bunları bilmek endişenize #iyigelecek!