Buzdolabına Koyabileceğiniz 6 Şaşırtıcı Şey!

Aylardan yaz, derecelerden 40 olunca haliyle en yakın dostumuz ‘soğuk’ şeyler oluyor. Bunun buzdolabı var, kliması var efendime söyleyeyim dondurması var, var da var. Peki madem en yakın arkadaşımız buzdolabı, haliyle böyle ilginç bilgileri görünce de hemen dikkatimizi çekiveriyor; serde sıcak varsa zaar 🙂 Bu eşyaları buzdolabına koymayı denemiş miydiniz hiç?

1- Kahveyi buz kalıplarına doldurun ve dondurun. Soğuk kahve içerken içine buz atmak istediğinizdeki o sulu kıvam yerine bizzat kahvenizin tadını perçinleyen kahve küpleri daha lezzetli olacaktır.

kahve

2- Hani olur da tahta kuruları falan varsa, tahta kaşık tabağınızı buzdolabına koyabilirsiniz; daha hijyenik olacaktır.

tahta

3- Buzdolabınız tamamen dolu olursa, daha verimli çalışacaktır. Bu nedenle boş alanları içi su dolu bir şişe ile doldurabilirsiniz.

boş_şişe

4- Eğer mumu kullanmadan bir gün önce buzdolabına koyarsanız, hem kullanım ömrü uzayacaktır hem de daha yavaş yanacaktır.

mum

5- Çorabın içine pirinç doldurup yaklaşık 2 saat buzdolabında bekletin. Sonra yatağınızın içine koyun, gece boyu sizi ferah tutacaktır.

çorap

6- Göz altı torbalarınızla başınız dertteyse, kaşığı buzdolabına koyun ve 15 dakika kadar bekletin. Sonra hafifçe göz altınıza koyun; şişlik inecektir.

göz