Dudak Nemlendiricisinin Sıra Dışı 7 Farklı Kullanımı!

Kim demiş dudak nemlendiricisi sadece dudaklarınıza iyi gelir diye? Biz de bilmiyorduk, öğrenince şok olduk ve elbette kendimizi bu yazıyı hazırlarken bulduk. Kışın soğuktan, yazın sıcaktan çatlayan ve dahası adete hasar görmek için 4 mevsim hazır olan sevgili dudağımızın en yakın dostu nemlendiriciyi farklı alanlarda da kullanabiliriz. Gelin güzel bir sıcak çikolata eşliğinde anlatalım.

guzellik-bakim1

1- Tırnak Eti Kremi

Yumuşatma özelliği, tırnak eti gibi hassas deriler için de geçerli. Eğer artık kullanmayı düşünmüyorsanız, tırnak etleriniz beslemek için sürebilirsiniz. Sonrasında dudağınıza yeniden sürmemek kaydıyla tabi.

2- Rüzgarda Uçuşan Saçlar

Saçlarınızı geriye attıktan sonra dudak kremini ellerinize sürün ve uçuşan saç uçlarınıza az miktarda uygulayın. Saçlarınızı daha uslu duracaktır.

dudak-bakimi

3- Kaş Kalemi Bazı

Kaşlarınızı boyuyorsanız ve bu boyanın kısa sürede gitmesinden şikayetçiyseniz o halde basit bir önerimiz var. Kaş kaleminizi / farınızı uygulamadan önce kaşlarınıza dudak nemlendiricisi sürün. Uzun süre dayanacaktır!

4- Gün Ortasında Canlı Bir Cilt

Günün ortasına doğru şöyle bir silkelenme ihtiyacı hissederseniz, elmacık kemiklerinize dudak nemlendiricisi sürebilirsiniz. Bu, yanaklarınızın parlamasına ve daha canlı görünmesine yarar.

cilt-bakimi

5- Makyaj Temizleyici

Evet yanlış duymadınız. Eğer makyaj temizleyiciniz bittiyse, dudak nemlendiricinizi bir pamuğa sürün ve yüzünüzü silin. Ancak tabi burada nemlendiricinin özü de önemli; naneli ya da mentollü ise aman diyelim!

6- Göz Altı Nemlendiricisi

Gözlerinizin altı kuruduysa ve hafif bir neme ihtiyacı varsa, dudak nemlendiriciniz bu işi halledebilir.

7- Burun Kızarıklığına İyi Gelir

Özellikle nezleyseniz, burnunuzu sildikten sonra dudak nemlendiricisi sürebilirsiniz. Bu, burnunuzun kızarmasını ve tahriş olmasını önleyecektir.

E madem bu kadar dudak nemlendiricisinden bahsettik, o halde finalde de ev yapımı bir önerimiz olsun. Eğer nemlendiriciniz bittiyse ve anlık çözümlere ihtiyacınız varsa, sanırız bu işinizi görecektir!