Dünyanın En Garip Gelenekleri

Dünya’nın dört bir yanından, hiç aklınıza gelmeyecek, okudukça şaşıracağınız  5 geleneği sizin için derledik.

Endonezya’daki Dani kabilesi yas tutma konusunda dünyanın en ilginç geleneklerinden birine sahip. Aileden biri vefat ettiğinde kadınlar parmaklarını kesiyor. Evet, yanlış okumadınız. Vefat eden yakınları için duydukları acıyı fiziksel acıya döndüren bu kadınlar parmaklarının bir kısmını keserek hayatlarını sürdürüyorlar.

Hindistan’ın Varanasi şehrindeki ölüleri yakıp Ganj nehrine atma geleneği dünyaca bilinen dini bir gelenektir. Bilinmeyen şey ise ölülerin yakıldığı alana kadınların alınmadığıdır. Bunun sebebi ise geçmişte kocası ölen kadınların seremoni sırasında kendilerini ateşe atarak intihar etmeleridir.

Geçmişte kalan fakat günümüzde nadiren de olsa gerçekleştirilen bir geleneğe geçiyoruz. Eskimolar yaşlı veya ölmek üzere olan üyelerini bir buz dağında tek başlarına bırakıp ölüme terk ederler. Bunun nedeni ise ölümden sonra yaşama inanmaları ve  onları onurlu bir şekilde uğurlamak istemeleridir.

Güney Kore’de isim yazılırken kırmızı mürekkep kullanmaktan kaçınılır. Bunun sebebi ise geçmişte kırmızı mürekkebin ölülerin ismi yazılırken kullanılmasıdır.

Maymun Büfesi Festivali, her sene Bangkok’ta ilginç manzaralar yaratıyor. 3000 kilo ağırlığındaki çeşit çeşit sebze ve meyveler ile maymunlara şölen hazırlayan Taylandlılar, bu şekilde tanrılara saygılarını gösteriyorlar.