Dünyanın Tüyler Ürperten En Garip Yerleri

Bugün mutfaktan dünyaya açılalım dedik. Yeryüzünde çok garip yerler var, hikayeleri ile de ilgi uyandırıyor. Bugün sizin için dünyanın en ürpertici yerlerini araştırdık.

1- Oyuncak Adası, Meksika

Bir ada düşünün ki etrafı neredeyse oyuncaklarla çevrilmiş. Bu adayı bu hale getiren ve bu ‘akım’ı başlatan Julián Santana Barrera. Efsaneye göre 1950 yılında ilk kez bir oyuncak bebek asarak başlıyor bu ürpertici hikaye. Amacı ise, yine efsaneye göre o civarlarda boğularak ölen küçük bir kız çocuğunun huzura kavuşması amaçlanıyor.

oyunca_adasi

2- Hashima, Japonya

1887 yılında kurulmuş. Kıyı şeridi yalnızca 1 km olmasına karşın burada tam 5,259  kişi yaşamış. Artık zamanla çökmeye eğilimli olacak kadar tehlikeli olunca da 1974 yılında kapatılmış.

hashima_adasi

3- İntihar Ormanı, Japonya

Resmi adı Aokigahara Ormanı. Ona intihar ormanı adının takılmasının nedeni, intihar etmek isteyenlerin çoğunlukla kendini öldürmek için bu ormanı tercih etmesi. Efsaneye göre ormanın için hayalet ve şeytanlarla dolu. Tam girişindeki şu yazı ise oldukça dikkat çekici; “Yaşamınız, ailenizin size paha biçilmez bir hediyesi. Ailenizi düşünün… Bu acıyı tek başınıza çekmeyin ve bizi şu numaradan arayın: 22-0110.”

orman

4- Akodessewa Market, Batı Afrika

Bufalo, maymun, leopar ve daha pek çok hayvanın kuru kafalarının yer aldığı bir yer. Batı Afrika’da yer alıyor. İnanışa göre bu garip şeylerin büyüleyici özellikleri var. Bir nevi tılsımlı olduklarına inanıyorlar.

kurukafalar

5- Overtoun Köprüsü, İskoçya

Bu köprünün hikayesi de oldukça garip. 20. yüzyılın ortalarına doğru köprüde garip olaylar yaşanmaya başlanmış. Düzinelerce köpek, yaklaşık 15 metre yükseklikteki köprüden aşağıya zıplamış ve kayalıklara çarparak ölmüş. Köpeklerin bu eğiliminin nedeni bilinmiyor ancak o zamandan beri köprü hayvanlar için adeta bir ölüm köprüsü.

overtoun_koprusu

6- Yılan Adası, Brezilya

Yeryüzünün en korkunç yerlerinden biri. Adı üstünde, yüzlerce yılana ev sahipliği yapan bir ada. Hatta öyle ki metrekareye tam 6 yılan düşüyor. Bu adaya gitmek cesaret ister gibi duruyor, sizce?

yilan