Durun Atmayın Hemen: Eski Yatak Çarşafını Değerlendirmenin Yolları Var!

Eski eşyaları değerlendirmeyi pek severiz. Hatırlarsanız daha önce kesme tahtalarını bile değerlendirmiştik. Bugün de gözümüz eski çarşaflara takıldı; kiminin rengi solmuş, kimi yırtılmaya yüz tutmuş. Onları atmak yerine değerlendirmeyi denedik ve bakın hangi şahane yöntemlerle karşılaştık.

1- Eski yatak çarşafını değerlendirmenin yollarından biri onu iyi bir evcil hayvan yatağı haline getirmek. İçini elyaf ile doldurup, kenarlarını dikebilir ve sadık dostunuza yeni bir uyuma alanı yaratabilirsiniz.

kedi-kopek

2- Eski çarşafı atmak yerine onu arabanızda konumlayabilirsiniz. Böylelikle olası bir sorunda eğer tamir durumu gerekirse, üstünüzü başınızı temiz tutmuş olabilirsiniz. Aynı şey köpeğinizi sokağa çıkarırken de geçerli.

araba_cilası

3- Çarşaflardan yastık kılıfları yapabilirsiniz. İçine doldurun malzemeyi, yeni yastıklarınıza merhaba deyin.

eski-giysiden-yastik-yapimi

4- Olayı bir tık abarttık, eski çarşaftan sofra dekoru bile yapabilirsiniz. Peçetelik olarak kullanabilir, üzerini renkli aksesuarlar ile süsleyebilirsiniz.

sofra

5- Çiçeklerinizi korumak için de eski çarşaflardan yardım alabilirsiniz. Soğuktan iyi bir kamufle aracı olabilir.

bahce

6- Soğukta elleri üşüyenlere eldiven haricinde bir ısıtma yöntemi verelim. Çarşafı küçük parçalara kesin ve kenarlarını dikip içerisine pirinç doldurun. Ceket ceplerinize yerleştirin, elleriniz size teşekkür edecektir!

pirinc