Duş Yapma Alışkanlığınız Karakterinizi Anlatıyor!

Hem bedene hem ruha hitap eden, suyun altında özgürleştiren, türlü konserlere kabin sahipliği(!) yapan, yoğun günlerde ‘Kendimi bir atsam!’ hayali kurduran ve şüphesiz ıslanmanın en keyifli hali; duş! Siz duşta ‘Bir arkadaşa bakıp çıkacağım!”cılardan mısınız yoksa kendi kabininin assolisti olanlardan mı? İlginç bir araştırmaya rastladık, hemen paylaşmak istedik. Duş yapma alışkanlığınızın, karakterinizi belli eden bir unsur olduğunu biliyor muydunuz? Detaylar için aşağıda buluşalım! 😉
düş almak

1- Kendi Kabininin Assolisti Olanlar!

Duşta şarkı söylemeyi artık bir ritüel haline getirmiş olan duş severler, özgüvenli, kendinden emin bir şekilde yaşamını sürdüren insanlar. Başkalarının onları duyup duymaması ya da hakkında konuşmalarından ziyade ‘kaliteli ve iyi yaşam’ı ilke edinmiş olan kişilerdir.

2- “Bi’arkadaşa Bakıp Çıkacağım!”cılar!

Banyoya giriş amaçları rahatlamak ve zihin açmaktan ziyade temizlenmek olanlar. Hiçbir zaman vakitleri yoktur; olsa bile yoktur! Bir koltuğa birden fazla karpuz sıkıştırmaya çalışırlar ve bu tempo onları yormaz çünkü bu durum bir ‘hayat biçimi’dir.

3- Çok İşlemcili Olanlar!

Teknolojik aletler gibi birden fazla özelliği bir arada yaşayan grup. Banyoya girişinde sadece yıkanıp çıkan değil; dişlerine, saçlarına, vücuduna ve genel bakımına tek tek özen gösteren duş severler. Aynı anda pek çok şeyi bir arada yapabilen, rekabeti seven ve başarılı olan insanlar aynı zamanda. Onlar için zor ve zamansız olan bir şey yoktur. Plan ve program dahilinde her şeyi şipşak hallederler. Sürekli olarak zamanla yarıştıklarından, başkaları ile rekabete de her an hazırdırlar.

4- Düşünen Duş sever!

Sadece yıkanmak değil aynı zamanda rahatlama amacı güdenler. Suyun aşağıya doğru akışı ile vücudundaki tüm negatif enerjiyi de dışarı atan; hayatıyla ilgili kararlar alan ve uygulayan grup. Bu insanlar tek başlarına çalışmayı severler. Stresli bir günün ardından, düşüncelerini tamamen boşaltıp uyurlar ve yeni güne taze düşünceler ile başlarlar.

5- Çıkmak Nedir Bilmeyenler!

Arkalarında kuyruk dahi olsa, kendi rutinlerini tamamlamadan duştan çıkmayan su severler. Bu insanlar için ‘spontane’ diye bir kelime neredeyse yoktur. Alışkanlıklarına bağlılardır ve ne olursa olsun günlük alışkanlıklarından feragat etmeleri beklenemez, beklenmez. Düzenlerinin bozulmasından hoşlanmadıkları gibi çok da planlı insanlardır.

6- ‘Hallederiz’ciler!

Dünyanın en rahat insanları; banyo yapmak bir mesele değildir, halledilir. Uzun bir yapılacaklar listeleri vardır ve ‘acil’ lugatlarında yoktur. Banyoya girilir yıkanılır ve çıkılır. Çok da büyütülecek bir şey yoktur; halledilir! 🙂

Peki ya sizin evde durumlar nasıl?

Duş işleriniz, düş işlerine dönüşsün; stresiniz az, keyfiniz bol olsun! 😉