Elma Sirkesi Fena Şaşırttı!

Kimi zaman salataların mayhoş tadı, kimi zaman nefis sosların son dokunuşu… Gün gelip saçlarımızı parlatan, gün gelip yemeklerimize lezzet katan sirke hakkında yeni şeyler geldi kulağımıza. Duyar duymaz sizinle paylaşmak istedik.

Sen neymişsin sirke!

1- Kilo Verdirir!

Elma sirkesinin yüksek miktarda asetik asit içerdiğini biliyor muydunuz? Bu içeriği sayesinde kilo verdirme konusunda oldukça etkili. Bu arada, elma sirkesinin yağ yakımına yardımcı olduğunu da ekleyelim satırlarımıza…

elma

2- Selülit Savar!

Zayıf, kilolu demeden hayatı kâbusa çeviren ah o gamzeler (!)… Size bu gamzelerden kurtulmanın bir tüyosunu verelim hemen. 1 çay kaşığı elma sirkesini, 2 çay kaşığı Hindistan cevizi ile karıştırın ve nazikçe, yuvarlak hareketler çizerek masaj yapın. Sonucu sonra tartışalım! Bu arada konu selülitten açılmışken işi uzmanına da danıştık elbette. Mezoterapi, selülit ve yağ dokusunu tedavi eder mi? Yanıtı burada.

selulit

3- Boğaz Enfeksiyonlarına İyi Gelir!

İçeriğindeki anti bakteriyel dokular sayesinde, boğazda oluşan enfeksiyonlara karşı da etkili. Elma sirkesi ile gargara yapın, evet biraz yakar ve laf aramızda tadı da bal değil ama olsun; ağrı çekmeye değer mi?

4- Saçları Parlatır!

Eski bir şampuan şişesine bir miktar sirke koyup üzerine soğuk su ilave edin ve çalkalayın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra bu karışım ile durulayın ve yeni parlak saçlarınıza merhaba deyin!

sac-bakim

5- Nefes Kokusunu Temizler!

Elma sirkesinin anti bakteriyel özelliğinden bahsetmiştik. Bu özellik, ağzınızda oluşan bakterileri yok eder ve nefesinizi tazeler. Ağzınızı arada elma sirkesi ile çalkalayın; sonuç tertemiz olacaktır.

guzellik

6- Hazımsızlığa İyi Gelir!

Yemekten 30 dakika önce 1 çay kaşığı elma sirkesini, bir çay kaşığı bal ile karıştırıp üzerine sıcak su ilave etmek, hazım sorununa çözümmüş. Ancak siz yine de doktorunuza danışmadan uygulamayın…

Hayatınızdaki en büyük ekşinin sirke olmasını diler; baldan tatlı günler dileriz!