En Güzel Yılbaşı Kutlamalarının Yapıldığı 5 Meydan

Yılbaşına hala bir planınız yoksa, aslında çok eğlenmek istiyor ama ne yapacağınızı bilemiyorsanız size Dünyanın en güzel şehir meydanlarında yılbaşı geçirme imkanı sunuyoruz. İşte Dünyanın en önemli, tarihi meydanları ve yılbaşındaki aktiviteler;

Trafalgar Meydanı

Her yıl yüz binlerin toplandığı Trafalgar Meydanı her sene olduğu gibi bu senede bütün ışıklı görkemi ile hayranlarını bekliyor. Eye Of London’ın görkemli havası ve gece saat 00.00’ı vurduktan sonra patlatılan havai fişekleri ile Londra’ ya bayılacaksınız.

trafalgar

Şanzelize Bulvarı

Romantik bir yılbaşı dedince akla gelen ilk şehirlerden olan Paris’in en gözde meydanı tabi ki Şanzelize Bulvarı. Zafer Takı ile Concorde Meydanı’nın arasındaki alanda kalan bulvar noel zamanlarında baştan aşağı birbirinden renkli ışıklandırmalarla süsleniyor. Yaklaşık 2 km uzunluğundaki bu bulvardan Eyfel Kulesi’nden yapılan havai fişek gösterileri de rahatlıkla izlenebiliyor.

sanzelize

Kızıl Meydan

Rusya denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Kızıl Meydan yılbaşı coşkusunun yaşandığı en önemli ve tarihi meydanlardan. Kızıl Meydan’da bulunan Kremlin Sarayı’nı aydınlatan havai fişek görüntüleri ‘’Dünya yılbaşını böyle karşıladı’’ temalı haber fotoğraflarında her sene başı çekiyor. Yılbaşının karşılanabileceği en güzel şehirlerden biri olan Moskova ‘da lapa lapa yağan kar ve şehrin inanılmaz mimarisi ile büyüleneceksiniz.

kizil-meydan

Times Meydanı

Yalnızca New York’un değil dünyanın en ünlü meydanlarından biri olan Times Meydanı yeni yıl kutlamalarında tüm dünyanın dikkatini çekiyor. Dünyaca ünlü sanatçıların konser verdiği, havai fişek gösterilerinin yapıldığı meydanda toplanan insan kalabalığı geç saatlerde milyonları buluyor. Meydanın çevresinde bulunan binalardan coşkulu kalabalığın üzerine tonlarca konfetiler dökülüyor ve geleneksel ‘’Drop- ball’’ etkinliği burada gerçekleşiyor.

times-meydani

Taksim Meydanı

Her ne kadar Taksim eski Taksim olmasa da meydanlara çıkmak güvenli olmasa da Taksim Meydanı İstanbul’un tarihsel açıdan en önemli meydanlarından birisi. Öyle ki çeşitli gösteri, eylem ve buluşmalara tanıklık eden Taksim Meydanı yılbaşı kutlamalarının da merkezi konumunda. Her yıl binlerce insan yeni yılı karşılamak için buraya akın ederek renkli görüntülerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Meydan ve tünel bölgesi arası İstiklal Caddesi boyunca seyreden nostaljik tramvay ’da bulunan bir orkestra konser veriyor ve tramvaydan hediyeler dağıtılıyor. Yine de sizi uyarmalıyız eğer yılbaşınızı burada geçirmeye karar verirseniz; hırsızlık ve saldırı ihtimallerine karşı kişisel eşyalarınıza ve kendinize dikkat etmeniz gerekiyor.

taksim-meydani