Eski Eşyaları Canlandırmanın 7 Yaratıcı Yolu!

Ah şu bir türlü vedalaşamadığımız eski eşyalarımız… Ya anısından, ya yaşanmışlığından, ya çok sevmekten ya da duygusal bağımızdan… Sebebi fark etmez ama bazen kullanılamayacak eşyalarımızı bile atmaya kıyamayız bir türlü… Peki böyle durumlarda ne yapmalı da onları yeniden değerlendirmeli, canlandırmalı? Şunlara ne dersiniz?

vintage

1- Rendeler!

Rendelerden ampul yapma fikri nasıl geliyor kulağınıza? Rendeniz kullanılamayacak haldeyse onu ampul olarak fotoğraftaki gibi değerlendirebilirsiniz.

lamba

2- Eski Merdiven Yeni Kitaplık!

Eski merdiveninizi kitaplık olarak kullanmaya ne dersiniz? Hem de üzerindeki boyaları ile!

kitaplik

3- Küçük Dostlarımızı da Unutmadık!

Eski sandalyeleri evcil hayvanınıza hediye edebilirsiniz. Fotoğraf karesi nasıl?

sadik-dostlar

4- Yılbaşı Süsünden Buzdolabı Magneti!

Yeni yılda süslediğiniz çam ağacındaki her bir malzeme, müstakbel dekor adayımız olabilir. Örneğin şu ağaç topları… Bakın nasıl yaptık!

magnet

5- Bisiklet Bile!

Evet evet, bisikleti bile kullanabilirsiniz. Örneğin eski bisikletinizi banyo dekoru olarak kullanıp, hem görüntüsüyle hem kullanımıyla bol iltifat toplayabilirsiniz.

bisiklet

6- Artan Hasır İpten Lamba

Hasır ipleriniz arttıysa ve artık işinize yaramayacaksa onlardan şahane bir lamba yapabilirsiniz. Videoyu izlemek için tıklayın!

evde-lamba-yapimi

7- Eski Kazaktan Kedi Yastığı

Eski kazaklarınızı değerlendirmenin pek çok yolu var ancak biz işin ‘pati’ kısmını ele aldık bu sefer. Eski kazağı, kedi yastığı olarak kullanabilirsiniz.

kedi-yastigi