Evdeki Karıncalardan Kurtulmak için 7 Farklı Yöntem

Özellikle bahar ayları yaklaştıkça evin gizli köşelerini karıncalar ele geçirmeye başlar. Küçük çalışkan bu canlılar, öylesine hızlıdır ki tüm evinizi kısa zamanda işgal edebilirler. Ancak size direkt olarak zarar vermediklerini unutmayın. Karıncaların asıl hedefleri eşyalarınız ve yiyeceklerinizdir. O halde biz de onlara zarar vermemeli, doğanın dengesini sağlama konusunda yararlı oldukları söylenen karıncalara yaşamaları için bir şans vererek evimizden uzaklaştırmayı hedeflemeliyiz.

İşte karıncaları evinizden uzaklaştırabileceğiniz 7 doğal yöntem;

1) Kahve Telvesi Bunun İçin de İmdadınıza Koşuyor

Kahve telvesinin birçok alanda faydası oldukça fazlayken bizi karıncalardan kurtarmak için de şöyle buyuruyor.

Eğer ki karıncaların yuvalarına bir miktar kahve telvesi serperseniz birkaç gün içerisinde karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.

kopuklu-turk-kahvesi

2) Mis kokulu Tarçın

Tıpkı kahve telvesi gibi tarçın da karıncaların beğenisini kazanamamış olacak ki yuvalarında ya da geçtikleri yollarda tarçın ile karşılaşan karıncaların bölgeyi hemen terk ettiklerini göreceksiniz.

Tarçın Yağı

3)
 Muhteşem Karışım Su, Beyaz Sirke ve Bulaşık Sabunu

Yaklaşık 2 bardak suyun içine bir miktar beyaz sirke, 2-3 kaşık da bulaşık sabunu ekleyip karıştırın ve karınca yuvalarına dökün. Karıncaların kısa zamanda yok olduğunu göreceksiniz.

sirke

4) Bebek Pudrası

Bebeklerin dostu olan pudralar, karıncaların düşmanı oluyor.
Karıncaların kullandıkları güzergahlara bir miktar bebek pudrası serperseniz karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.

pudra
 
5)
 Limon Kabukları ve Suyu

Mis gibi ferah kokusu olan limonlar, karıncalar tarafından hiç sevilmiyor! Limon kabuklarını mikserde öğütüp karıncaların yuvasına dökerseniz karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.  Aynı şekilde karıncaların yuvasına veya gezindikleri yere limon suyu sürerek de onları evinizden uzaklaştırabilirsiniz.

limon-tursusu

6)
 Salatalık Dilimleri

Ferah ve hoş bir kokuya sahip olan salatalıklar da karıncalar tarafından hiç sevilmiyor! Karıncaların giriş noktalarına salatalık dilimleri eklerseniz, karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.

salatalık

7) Tebeşir ile Sınırlar Çizin

Biraz garip biraz komik bir etki bu; çünkü karıncalar tebeşir izlerinin üzerinden geçemiyorlar.
Karıncaların giriş noktalarına ya da geçtikleri yollara tebeşirle çizgiler çizerseniz karıncaları evinizden kolayca uzak tutmuş olursunuz.

8. Elma Sirkesi ve Su İkilisi

Elma sirkesini su ile karıştırın ve sprey şişesine koyun.
Bu karışımı karıncaların bulundukları bölgeye püskürtürseniz, karıncaların evinizi terk ettiğini göreceksiniz.

elma-sirkesi