Geri Dönüşüm Zamanı: Eski Eşyalarınızı Yeniden Kullanmanın Akıllıca Yolları

Devir tasarruf devri, devir akıllı geri dönüşüm devri. Eski ve kullanmadığınız eşyalarınızı değerlendirmenin yollarını araştırdık sizin için. Yalnızca eski eşya değil kastımız, bir lastiği bile ziyan etmiyor, farklı yollarla hayatımıza kolaylık olarak geri katıyoruz.

1- Madem lastik örneğini verdik, hemen somutlaştıralım. Askıdan kayan elbisenizi sabitlemek için lastikleri fotoğraftaki gibi takabilirsiniz.

lastik

2- Kullanmadığınız ya da eskiyen süzgeçlerinizi rengarenk boyayabilir, devamında onları saksı olarak kullanabilirsiniz. İçine ayrı bir kapla tabi; malum delikler 🙂

suzgec

3- Duş başlığınızı, kotlarınızı veya çantalarınızı asmak için kullanabilirsiniz. Sürekli su ile temas ettiğinden, paslanması ve eskimesi hızlı olan eşyalardan…

dus_basligi

4- Eski kavanozlarınızla yeşillik bahçesi yapmaya ne dersiniz? Kavanozu fotoğraftaki gibi çivileyebilir, içine yeşilliklerinizi koyabilirsiniz.

kavanoz

5- Plastik şişelerinizi, bakliyat kabı olarak kullanmak kulağa ilginç geliyor. Ancak sonuç bir o kadar yararlı! Nasıl yapıldığını videomuzdan izleyebilirsiniz.

nasil-yapilir