Göz Altı Işık Dolgusuyla İlgili Merak Edilen 8 Şey

Son günlerde göz altı ışık dolgusunu sıkça duyar oldunuz ancak göz altı ışık dolgusu nedir, göz altı ışık dolgusu ne işe yarar, göz altı ışık dolgusu nasıl uygulanır gibi detaylar hakkında hiçbir bilginiz yoksa yazımızın devamında aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

İşte, göz altı ışık dolgusu hakkında merak edilenler…

1. Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Hyaluronik asit içerikli dermal dolgunun çeşitli işlemlerden geçirilip göz çevresi için uygun hale getirildikten sonra göz çevresine uygulanarak göz altındaki morluk gibi problemlerin iyileştirilmesidir.

2. Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu, tıpkı yüz için olan diğer birçok dolgu işlemi gibi ince uçlu iğnelere sahip enjeksiyonlar ile yapılır. Uygulamadan önce kişinin göz çevresi özellikleri tespit edilir ve sonuçlara göre tedavi içeriği belirlenir. Göz çevresine düşük dozda lokal anestezi uygulanarak işleme başlanır ve gerekli aşamalar uzmanın uygun gördüğü şekilde tamamlanır.

3. Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altlarının kötü görünümünden şikâyet eden herkesin tercih edebileceği bir tedavi yöntemidir. Eğer ki göz altı problemi, bu tedavi yöntemi ile çözülebilecek bir aşamadaysa tercih edilebilmektedir, ancak kişiye özel gerekli kontroller mutlaka yapılmalıdır. Bunun dışında hamileler, emzirme dönemindeki anneler ve gelişim çağını tamamlamayan erkek ya da kadınlar için uygun değildir.

4. Göz Altı Işık Dolgusu Tedavisi Uzun mudur?

Gelelim zamanı değerli olanların, hızlı sonuç almak isteyenlerin aklındaki soruya…

Göz altı ışık dolgusu, seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Bir seansta lokal anestezi sürülüp işlemin uygulanması ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Bazı hastalarda tek seans yeterli olurken bazı hastalarda daha sonradan rötuş uygulamasına ihtiyaç olabilir.

5. Göz Altı Işık Dolgusunun Amacı Nedir?

Göz altı ışık dolgusuyla pürüzsüz, aydınlık sonuçlar elde edilerek yorgun görünümden uzak bir göz çevresi hedeflenir. Hyaluronik asit etkisiyle deri altında kolajen üretimi desteklenir, elastik yapı uyarılır ve deri pigmentlerinde ışıltı etkisi yaratılmaya çalışılır. Böylece göz çevresine çok daha genç bir görünüm kazandırılır. Siz de her gün göz çevrenizde çeşitli makyaj malzemeleri kullanmak yerine bir kez bu tedaviyi uygulatarak hayalinizdeki kusursuz görünüme ulaşabilirsiniz.

6. Göz Altı Işık Dolgusu Sadece Morluklar İçin midir?

Bu bir dolgu tedavisi olduğundan sadece morlukların tedavisi değil, göz çevresindeki ince çizgilerin de kamufle edilmesi anlamına gelebilir. Genellikle bir seans uygulanan bu tedaviyle birçok açıdan gençleşebilir, kendinizden daha memnun hale gelebilirsiniz.

7. Göz Altı Işık Dolgusunun Etkisi Ne Kadardır?

Bir kez göz altı ışık dolgusu yaptırarak ömür boyu rahat edeceğinizi düşünmemelisiniz, çünkü kalıcılık süresi hastanın özelliklerine göre değişebilmektedir. Kalıcılık süresi ortalama olarak ise 9 ay kadardır, 9 ay sonrasında tekrar bir müdahale yaptırmak gerekebilir.

8. Göz Altı Işık Tedavisinden Sonra Bakım Gerekir mi?

Bu tedaviden sonra göz çevresinde hafif kızarıklıkların oluşması doğaldır. Kızarıklıkların kısa sürede iyileşmesi için doktor önerisi dahilinde medikal kremler kullanabilir, soğuk kompres uygulamak gibi basit yöntemler sayesinde bölgenin rahatlamasını sağlayabilirsiniz.