Grip Savaşçısı 6 Mucize Karışım

Hapşırıklara karışan öksürükler,
Gece 3-5 nöbetleri,
Tıkalı burunu açmak için bir sağa bir sola yatmalar,
Kimilerine göre en acısı yemeklerden hiç bir lezzet almamalar,
Bol hicazlı inleyen nağmeler,
Harap olan sinirler,
Gerilen beyin lopları…

Merhaba grip!

Yukarıdaki semptomlarla aranız ne durumda? Eğer tamamını yaşıyor, hepsinden muzdaripseniz MBlog, iyi olacak hastanın ayağına geliyor! Sizin için “şifa topu” karışımlar araştırdık.

1- Soğan Suyu!

Hiç öyle dudak bükmeyin, bunun hepsi içilecek! Dermanınızın olmadığının farkındayız o yüzden zahmetsiz bir öneri hazırladık. Soğanın suyunu sıkın ve üzerine 1 çay bardağı su ve az miktar bal ilave edin. Karışımı bir güzel harmanlayın ve günde 2-3 defa için.

2- Grip Kovan Çayı!

4 şahane bitki, gribi hayatınızdan kovmaya geldi; Ihlamur, karanfil, zencefil ve tarçın. Tüm malzemeleri demliğe koyun ve üzerinde sıcak su ilave edin. 5-6 dakika bekletin, sıcakken tüketin. Tarifi görüntülü izlemek için tıklayın.

gribe ne iyi gelir

3- Ada Çayından Gelen Şifa!

Bu tarifimiz de çok pratik, dahası çok etkili! Önce bir bardak sütü iyice kaynatın. İçine ada çayı ufalayın ve demleyin. Günde 2-3 defa tüketmeniz halinde gribe karşı şahane bir koruma sağlamış olacaksınız.

4- Hint Safranı!

Bunun bilinen adı zerdeçal. İşbirlikçileri çubuk tarçın, portakal ve bal. Küçük bir tencerede suyu kaynatın. Kaynadıktan sonra içerisine portakal, zerdeçal ve çubuk tarçın ilave edin ve ardından ocaktan alın. Demlendikten sonra bal ile servis edin. Bu mucize karışımı görüntülü olarak izlemek için de tıklayın.

5- Anneanne Formülü!

Ihlamuru  bilmeyeniniz yoktur. Şimdi buna biraz da yorum katalım. İki bardak suya bir adet limon kabuğu doğrayın. Arından ıhlamuru ilave edin ve 10 dakika kaynamaya bırakın. Bu karışımı günde 3-4 bardak içebilirsiniz.

6- Limon, Bal ve Zencefil ile Sağlıklı Bir Güne Merhaba!

Öksürüğünüzü efsane bir karışıma hazırlayın! Malzemeler zencefil, limon, bal ve yeşil çay. Limon kabuklarını soyun ve suyunu sıkın. Zencefili dilimleyin. Limon kabuğu, soğuk su ve balı bir tencereye ekleyin. Kaynama noktasına getirin ve içine limon suyu ve yeşil çayı ilave ederek ocağın altını kapatın; 4-5 dakika dinlendirin. Süzdükten sonra sıcak olarak servis edebilirsiniz. Tarifin videosunu izlemek isterseniz MigrosTV’ye bekleriz; tıklayın.

Bu mucize karışımların üzerine bir de anlık rahatlamalar önerelim size. Gece çok öksürüyor ve uykunuzdan sık sık uyanıyorsanız başucunuza bir adet ikiye kesilmiş soğan koyun. Soğan, havadaki mikropları çekecek ve daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır. Bir diğer önerimiz ise naneli merhem. Piyasada rahatça bulabileceğiniz naneli kremi, ayak tabanınızın altına sürün ve üzerine çorap giyip öyle uyuyun. Nasıl deliksiz olduğuna inanamayacaksınız!

Hayat standardınızı düşüren gribin bir an evvel bünyenizden gitmesini dileriz. Unutmadan! Yukarıda verdiğimiz tüm öneriler genel geçerdir; siz yine de önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin olur mu?

Gelmiş ve geçmişler olsuuun! 😉