Hanımlar Dikkat! Bu Pratik Bilgiler Hayat Kurtarıyor!

 Tam da gününü bulur ya hani…

Aceleniz vardır. Buluşacağınız kişi mühimdir ve bu ‘mühim’ meselesi, ‘acele’ ile tatsız bir telaş halindedir. Pantolonun azizliğine uğramışsınızdır; fermuarınız başına buyruk gezer ve olur olmadık yerde aşağı iniverir, bot giymek istersiniz ama pantolon paçalarınız buna izin vermez… Peki ya o ayakkabılarınıza ne demeli? Tam da sıkacak günü buldu. İşte böyle durumlarda ani sürprizlerle karşılaşmayın diye sizin için şahane bir rehber hazırladık. Hanımlar! Bu tüyolar hayat kurtarıyor!

1- Başına buyruk fermuarlar için!

İhtiyacınız olan bir minik halka! Halkayı düğmenizden fotoğrafta gösterildiği gibi geçirin. Böylelikle fermuarınızın düşmesini geçici süre engellemiş olursunuz.

sıkışan fermuarlar

2- Sıkan ayakkabı çilesi!

Kolay var! Ayakkabınızın kalıbını bi’tık büyütmek için ihtiyacınız olan kalın bir poşet ve su. Poşetin içine suyu doldurun ve içindeki havayı boşaltın. Bir gece boyunca ayakkabınızın içinde bekletin. Sonuç; oh ne rahat!

dar ayakkabı

3- Eski kazaktan çorap!

Zihni Sinir projelerini sevenlerdenseniz bu önerimiz tam size göre. Eski kazağınızı atmak yerine kol kısımlarını kesip çorap olarak kullanabilirsiniz. Fotoğraftaki nasıl? 🙂

4- Bol paçalı pantolonları tek hamlede daraltmanın pratik yolu!

Bol paça pantolonunuzu botunuzun içine sokmak istiyorsunuz ancak pot görüntü canınızı sıkıyor, sıkmasın! Çözümü çok basit. İhtiyacınız olan sadece bir çorap. Paçanızı fotoğraftaki gibi katlayın, pot görüntüyü yok edin!

pantolon daraltmanın yolu

5- Sararan bluzlar!

Beyaz bluzunuzun sararan kolları ne kadar da çirkin bir görüntüdür. Fakat bunun bir kolayı var; limon suyu. Sprey şişenin içine limon suyunu koyun ve sarı olan bölgelere sıkın. Lekenin rengi açılacaktır!

6- Kendiniz tasarlayın!

Farklı renkleri kombinleyerek, eskiyen babetlerinize yeni bir hava katmaya ne dersiniz? Daha önce Moda Blogger’ı Gamze Biran sizin için şahane bir zımbalı yaka süslemesi yapmıştı. Peki ya renkli ayakkabı süsümüzü hatırlar mısınız? Şimdi gelin bir de babetle yapalım. Fotoğraftaki gibi babetin ucunu bantlayın ve sprey boya ile boyayın. Kendi tarzınızın yıldızı olun!

ayakkabı tasarımı

7- Kıyafetler dolaba sığmıyorsa…

Çözüm ek askıda ama tek askıdan! Nasıl mı? İhtiyacınız olan asitli içecek kutularındaki kapaklar. Fotoğrafta gösterildiği gibi konumlarsanız, bir askıdan 2 kez faydalanmış olursunuz. Nasıl fikir ama?

gardırop düzenleme

8- Kaçmış çoraba anında çözüm!

Bugüne kadar oje ile yürüttüğünüz işleri bugünden sonra saç spreyi ile de yürütebilirsiniz. Kaçan bölgeye saç spreyini sıkın ve kurumasını bekleyin. Çorabınızın daha fazla kaçmasını engelleyecektir.

9- Eye-liner çekmenin püf noktası!

Etkileyici bir makyaj, kusursuz bir ten ve kapıdan içeri girdiğiniz anda ‘Ben geldim!’ diyen bakışlar… Bu bakışın en önemli yardımcısı ile kusursuz eye-liner kullanımı. Peki ama nasıl? Videomuza mutlaka bir göz atın!

Hayat kolaylaştıran pratik öneriler serptik satırlarımıza ama sakın bu kadarlar sınırlı sanmayın!

Haftaya aynı gün, MBlog’da buluşalım mı? 😉