Havada ‘Kamp’ Kokusu Var: Mükemmel Kampın 7 Tüyosu!

Havaların ısınmasıyla birlikte kamp ateşi de harlanmaya başladı başlayacak. Güzel havanın tadını çıkaran ‘hafta sonu kampı fanatikleri’ndenseniz size #iyigelecek şahane önerilerimiz var. Hiç dert etmeyin öyle börtü böceği; bu tüyolarımız kamp dostu!

1- Kamp Sivrileri!

Kamp denince ilk akla gelen vızıltılardan biri; sivrisinekler. Bu gürültücü ve kaşındırıcı arkadaşlarla aranıza mesafe koymak için en etkili silahınız ada çayı. Birkaç yaprak ada çayı, sivrisinekleri anında uzaklaştıracaktır.

adaçayı

2- Bizden Uzak Dur Kenecik!

Kene de olsa hayvandır tabii. Ancak gelin görün ki insan sağlığını tehdit ediyorsa bir dur demek lazım. İhtiyacınız olan bir parça pamuk ve sıvı sabun. Bir yerinize kene yapıştıysa telaşa kapılmayın. Pamuğun üzerine sıvı sabun dökün ve kenenin üzerine bir 20 saniye kadar bekletin. Kene bir süre sonra derinizden ayrılacak ve pamuk ile birlikte çıkacaktır. Sonra da olası bir sağlık sorunu için doktora gitmeyi de ihmal etmeyin.

sıvısabun

3- Hani Kaybolursanız…

Cebinizde bir iki meşe palamudu hazır tutun. Ne alaka demeyin, meşe palamudunun kapak kısmı sağlam ıslık kaynağı 🙂 Kaybolursanız yardım çağrısı için bunu kullanabilirsiniz; güçlü bir ıslık sesi duyulacaktır.

meşe_palamudu

4- Ateş Bir Türlü Yanmıyorsa

Kamp ateşini yakmakta zorlanıyorsanız, en az çıra kadar tutuşturucu etkiye sahip olan bir şey var; mısır cipsi! Evet, kulağa ilginç geliyor olsa da mısır cipsi, ateşi tutuşturmak için size yardımcı olabilir. Ancak ammaan dikkat, yanmayın!

mısırcipsi

5- Kolay Kuruyan Yastıklar!

Eğer kamp süreniz uzayacaksa ve ‘dağ gibi çamaşır’ sizi bekliyor gibi gözüküyorsa, yastık olarak elyaf kumaş almaya özen gösterin. Çünkü elyaf kumaş ortalama yarım saat içinde kuruyacaktır.

yastik

6- Acil Durumlar İçin!

Kamp alanından uzaktaysanız size her ihtimale karşı bir önerimiz var. Su şişenizin etrafını selo bant ile sarın; böylelikle banta ihtiyacınız olduğunda koca koca ruloları yanınızda taşımak zorunda kalmazsınız.

selobant

7- Yumurtaların Kırılmasını Önlemek İçin!

Yumurtaları harala gürele taşımak istemiyorsanız, bir küçük su şişesine onları kırarak koyabilirsiniz. Bir su şişesi ortalama 8 yumurta alabilir içine. Sonra da gelsin omletler! 🙂

Kamp önlemlerinden bahsettik, finali de güzel lezzetler ile yapalım istedik. Kampta iyi giden 7 şipşak kamp atıştırmalığına ne dersiniz? Detaylar sizi şu linkte hevesle bekliyor! 🙂