Hayatınızı Düzene Sokmak için Tasarlanmış 4 Mobil Uygulama

Gündelik hayatın koşturmacası içinde yapmanız gereken alışverişleri yapacak vakit bulamıyor, gündemi takip edemiyor, gazete bile okuyamıyorsanız artık üzülmenize gerek yok. Adeta çok çalışanlar için tasarlanmış bu uygulamalar ile hayatınızı düzene sokabileceksiniz.

mobil-uygulamalar

1)      Bundle

Bundle, gündemden uzak kalmak istemeyenler için tasarlanmış bir uygulama. Bundle, bulunduğunuz coğrafi konuma ve teknoloji, spor, ekonomi, sağlık, seyahat gibi ilgi alanınıza göre birden fazla kaynaktan haberler derleyerek telefonunuza gönderiyor. Böylece kendi kişisel haber kanalınızı oluşturabiliyor, sosyal medyadan da paylaşımlarda bulunabiliyorsunuz.

2)      Qoshe

Sevdiğiniz köşe yazarlarını takip edecek kadar vakit bulamıyorsanız, sizi Qoshe ile tanıştıralım. Qoshe ile yerli ve yabancı basından 100’den fazla gazete, 3500’den fazla köşe yazarına ulaşmanızı sağlayan bir uygulama. Yazarları en çok okunandan en az okunana göre de sıralayan bu uygulamayı istediğiniz gibi kişiselleştirebilir, çevrimdışıyken yazılarınızı okuyabilir ya da sesli okuma özelliği ile istediğiniz yazıları dinleyebilirsiniz. 

3)      Clear

Yoğunluktan ne yapacağınızı unutuyor, keşke biri bana hatırlatsa diye düşünüyorsanız işte kişisel liste yapma uygulamanız: Clear. Bu uygulama kağıt kalemi telefonunuza getirerek alışveriş listesi, okunacak kitaplar listesi, izlenecek filmler listesi gibi özel listeler yapmanızı sağlıyor. Menü ya da geri gitme butonlarına sahip olmayan uygulamayı sadece el ve parmak hareketlerinizle kontrol ediyorsunuz.

 4)      Pocket

Molalarınızda internette bir makale, ilginizi çeken bir yazı görüyor fakat o an okuyamıyorsanız, daha sonra da aynı makaleyi tekrar bulmanız imkansız hale geliyorsa Pocket tam size göre. Pocket internette gezinirken gözünüze takılan bir makaleyi daha sonra okuyabilmeniz için saklıyor. Çevrimdışıyken de okuma imkanı sunan bu uygulamanın senkronizasyon özelliği ile isterseniz bilgisayarınız üzerinden de makalelerinizi okuyabiliyorsunuz.