Hem Göze Hem Cilde Şenlik: Cilt İçin Faydalı 7 Çiçek

Çiçekler, hayatımızdaki en hoş detaylardan biri. Mis kokuları, güzel görünümleri ile bazen bir aşkı başlatır bazen kırdığınız bir kalbi onarır bazen de bulunduğunuz ortamı güzelleştirir. Kısacası; hiçbir yönden hayatımızdan eksik olmaması gereken iyiliklerden biridir.

Bu yazımızda gönlümüze, gözlerimize güzellik katan çiçeklerin bu kez cildimize kattığı güzelliklere değinmek isteriz. Birçok çiçeğin cilt sağlığımız için oldukça yararlı olduğunu biliyor musunuz? Cevabınız hayır ise satırlarımızın devamına hızlıca geçmenizde fayda var. İşte cilt için faydalı 7 çiçek:

1. Papatya:

Ooo papatya, cildimizdeki etkilerine bak! Papatya, bol miktarda A, C ve E vitamini içermektedir. Bu vitaminler sayesinde cilt üzerinde oluşan tahriş, kızarıklık, pullanma gibi birçok sorunda iyileştirici etkiler bırakır.

papatya

 

2. Lavanta:

Mis kokulu, güzel renkli lavantalardan cilt için yararlanma vakti! Lavanta; kuru, hassas, yağlı birçok farklı cilt tipinde sebum üretimini kontrol altına alarak cildin onarılmasını sağlar. Antiseptik özelliği sayesinde cilt üzerinde oluşan iltihap, kaşıntı, yara gibi birçok sorunun iyileşmesine yardımcı olur.

lavanta

3. Hibisküs:

Onun ismiyle ilk kez karşılaşmış olabilirsiniz; ancak hemen tanışsanız iyi edersiniz! Çünkü hibisküs, içerdiği amino asitler sayesinde ciltteki yaşlanma belirtilerini en aza indiriyor. Cildi kötü ve ölmüş deriden arındırarak daha sağlıklı bir görünüm hediye ediyor.

hibiskus

 

4. Yasemin:

İçerdiği anti-aging özellikleri sayesinde cildi temizler, esnek ve pürüzsüz bir görünüm hediye eder. Bu özellikleri sayesinde birçok kozmetik ürünü içinde de yer alan yasemini kullanmak için siz de daha fazla geç kalmayın!

yasemin-cicegi

5. Gül:

Cildi nemlendirir, yaşlanma belirtilerini en aza indirir. Mis kokusundan zaten bahsetmemize gerek yok. Gül çiçeğinden her daim yararlanın deriz.

gul

6. Sümbül

İçerdiği özler sayesinde kırışıklıkları en aza indirir, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt sunar.

aloe vera

 

7. Aloe Vera

Cilde faydalı bitkilerden bahsediliyorsa onun ismini anmadan olmaz! Aloe vera çiçeği adeta doğal bir kremdir. Hem güzelleştirir hem de birçok cilt yarasının onarılmasına yardımcı olur. Yapraklarının içerisinde bulunan jeli cildinize uygulayarak faydalarından kolayca yararlanabilirsiniz.