Her Gün Kullandığımız Malzemelerin 7 Farklı Kullanımı!

Bugün kendi evinize ‘bir başka gözle’ konuk olmaya ne dersiniz? Aslında günlük sıkça kullandığınız malzemeler, hiç olmadık anda ve hatta çoğu zaman tam zamanında öyle mucizeler çıkarıverir ki… Bugün ‘o’ hayat kurtaran malzemelere bir başka gözle baktık ve bakın nelerle karşılaştık.

1- Başa İş Açan Gözlük Vidaları!

Vidalar, her daim Zumba yapmaya meyilli (!) kıpır kıpır vidalar… En olmadık zamanda yerinden çıkıveren vidaları sabitlemenin pratik bir yolu var. Şeffaf tırnak cilası ile vidanın üzerine birkaç fırça darbesi vurun ve üfleyerek kurutun. Vidanın çıkası varsa bile tırnak cilası hevesini kaçıracaktır!

farkli-bilgiler1

2- Klavye Temizliğinin Yeni Dostu!

Gün gelir yorgun ifademizi yok eder, gün gelir bir anda yüzümüze renk verir. Şimdi karşımıza yepyeni bir marifeti ile çıkıyor allık fırçası. Klavyenizin arasında biriken tozu, allık fırçası ile alabilirsiniz. Pratik klavye temizliğinin en şipşak yolu olsa gerek!

Laptop computer

Laptop computer

3- Kaybolan Küpelere Son!

İhtiyacınız olan sadece minik bir düğme. Küpenin sivri kısmını düğme deliğinden geçirebilir, özellikle seyahatlerinizde etrafa dağılmasını önleyebilirsiniz.

farkli-bilgiler7

4- Çizmelerinizin İlk Günkü Formu İçin!

Kış kapıda, devir çizme devri! Çizmenizin fazla giyip çıkarmaktan şeklini kaybetmişse pratik bir önerimiz var. Sempatik deniz malzemesi sosisler size yardımcı olacaktır.

farkli-bilgiler6

5- Eskiye Çorapları Atmayın!

İşte size basit bir değerlendirme yöntemi. Eskiyen çorapları bardağa geçirin ve ellerinizi sıcaktan koruyun. Kahve içmek çok keyifli!

farkli-bilgiler3

6- Birbirine Dolaşmış Takılar!

Tam da kullanacakken ve vaktiniz de azken birden bire nasıl olduğu anlaşılmadan birbirine giren takılar, düğümlenen zincirler ve çok daha fazlası kâbusunuz olmasın; kolayı var. İhtiyacınız olan bir bebek pudrası. Pudrayı zincirin üzerine dökün ve 1-2 dakika bekletin. Çözülmesi çok daha kolay olacaktır.

farkli-bilgiler4

7- Kablo Kalabalığına Son!

Her yerden çıkan kabloların yarattığı kalabalığı önlemek için tuvalet kâğıdı rulosundan yararlanabilirsiniz. Tuvalet kâğıdı kartonunu kutuya yerleştirin ve kabloları içine koyun. Daha derli toplu olacaktır!

farkli-bilgiler5

Bugün evinize bir başka gözle bakacağımızı söylemiştik! Pratik yollar, hayat kurtaran çözümler ve çok daha fazlası MBlog’da sizlerle!

Yakında yeni konularımız ile yeniden sayfalarınıza konuk olacağız!

Görüşmek üzere!