Her Şeye Vakit Bulabilmek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey!

Zamansızlıktan mı şikayet ediyorsunuz? Bir türlü işlerinizi mi yetiştiremiyorsunuz? Gün 30 saate çıksa daha mı çok rahat edeceksiniz? Durun, sıkıntı yapmayın. Vereceğimiz basit tüyolarla artık her şeye zaman bulabilirsiniz. Önemli olan zaman kontrolünü elinizde tutmak.

1- Unutmayacağınıza emin olsanız bile gün içinde yapacağınız her şeyi yazın. Yazmak hem hafızanızı canlı tutacak hem de zamanla açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

insan hayatı

2- ‘Ölü zaman’ diyelim adına; otobüste yolculuk ederken, arkadaşınızı beklerken ya da herhangi bir yere ulaşmaya çalışırken. Bu zamanları da iş planınıza alın; bırakın sosyal medya biraz beklesin, o arada işlerinizi halledin bir yandan. Küçük bir zaman bile olsa, iş görecektir emin olun.

hayat

3- Sadece 5 dakika sürecek işleri sürekli ertelemeyin. Hemen yapın ki aradan çıksın. Örneğin çiçek sulamak, sizin tüm gününüze etki etmemeli; vakitlice yapın, aradan çıksın.

cicek

4- Erken kalkan yol alıyor yani bu da bir gerçek.  Mümkün mertebe erken uyanmaya çalışın ki gününüzün de bereketi artsın. Eğer sabah insanı değilseniz ve güne başlamak için illa keskin bir kahveye de ihtiyacınız yok. Bakın bu yollar işinize yarayabilir.

kaliteli uyku

5- Tüm işleri bir arada yapmak için dinlenmemek, işlerin daha da karışmasına neden olur. Bunun yerine kısa kısa da olsa molalar verip beyninizin daha üretken çalışmasını sağlayabilirsiniz. Mola, size vakit kaybı gibi gelebilir ama işin temelinde üretkenliğinizi arttırır.

ofis hayatı