İlk Günkü Kadar Parlak: Altın Takılarınızı Temizlemenin Pratik Yolları

Altın takılarınızı parlatmak için illa kuyumcuya gitmenize gerek yok. Taşsız olan altın takılarınız için pratik temizleme yöntemlerini sizin için derledik.

1- İlk yöntem tuz ile yapılan. Bir kabın içini alüminyum folyo ile sarın ve üzerine su dökün. İki yemek kaşığı tuz ilave ettikten sonra 5 dakika kadar takılarınızı bu kapta kaynatın. Eskisi gibi parlayacaktır.

tuz

2- Bir diğer yöntem ise bulaşık deterjanı. Tıpkı tuzlu olan yöntemde olduğu gibi kabı alüminyum folyo ile kaplayın önce. Sonra içine bulaşık deterjanı atıp su ile karıştırın ve 5 dakika kadar kaynatın. Takılarınız temizlenecektir.

bulasik

3- Bir bezin üzerine deterjan döküp de altın takılarınızı silebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken sonrasında su ile iyice durulamak. Aksi halde, kalıntı kalabilir çünkü.

bulasik-sungeri

4- Beyaz sabun mucizesi her yerde. Bir litre suyun içine bir fincan rendelenmiş beyaz sabun ekleyin. Üzerine bir fincan kadar amonyak ilave edin ve bu karışımın içine altın takılarınızı atıp yaklaşık 40 dakika bekletin. Sonra soğuk su ile durulayın ve silin. İşte bu kadar basit.

sabun

5- Altın takıları temizlemenin bir diğer yolunu da bu videoda anlattık. Nasıl yapıldığını izlemek için tıklayın.

altin-taki-temizligi