Işık Hızında Saç Uzatmak İçin 6 İpucu!

Rapunzel’den hallice düşler, köklere sürülen sarımsaklar sonra kokuyu gidermek için uğraşmalar, ne kadar uzun saç modeli varsa hepsini yapmak istemeler… Peki, bu sizin yeryüzündeki çileniz mi? Tabi ki hayır! Sizler için saçlarınızı ışık hızında uzatacak ipuçları araştırdık. Denemesi bedava!

 1- Saçlarınızı Düzenli Kesin!

Sağlıklı saç uzatmanın sırrı düzenli kesim. Şimdi kesim deyince gözleriniz açılıyor biliyoruz fakat düzenli kesim, saçın uzamasını kolaylaştırıyor.

saç_modelleri

 2- Saçlarınızı Farklı Yöne Tarayın!

Saçı her gün aynı yöne taramak, saçlarınızın zaman içinde hasar görmesine sebep olabilir. Bu yüzden saç ayırımınız aynı olsa bile saçlarınızı farklı yönlerde tarayın; özellikle başınızı öne eğip aşağı doğru taramak kan deveranını da arttıracaktır.

 3-  Her Zaman Saç Kremi Uygulayın!

Saç kremi, saçınızın ihtiyacı olan proteinleri sağlayacaktır. Hatta son zamanlarda saç kreminin şampuandan önce uygulanmasının saça daha çok fayda sağladığına dair bir araştırmalar da var.

saç_kesimi

 4- Soğuk Su Şoklaması!

Saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyunu soğuk yapın. Evet, bu biraz üşütücü olacaktır ama önümüz yaz, bir deneyin isterseniz. Bu işlem, saçlarınızın parlamasına sebep olacak ve dahası yağlanmayı da geciktirecektir.

sac-bakimi

 5- Saçınızı Havluya Sarmayın!

Havlu ile saçınız bir araya gelince samanlık seyran olmuyor maalesef. Havlu ile olan sürtme, saçınıza zarar verebilir. Bunun yerine fazla suyun kabasını havluyla hafifçe alıp, direkt kurutma faslına geçseniz daha iyi olacaktır.

bukleli saç

 

 6- Haftada Bir Saç Maskesi!

Migros raflarından kolayca bulabileceğiniz bir sürü maske var sizi bekleyen. Diyelim ki fırsatınız olmadı o halde ev yapımı şu mmaske tarifini deneyebilirsiniz.

Tabi bunlara ek olarak yine gelsin sarımsak yağları, gelsin yılang yılanglar, gelsin badem yağlı karışımlar. Harici destek için her zaman seçenek çok, siz yukarıdaki temel noktaları hallederseniz, gerisi çorap ve söküğü meselesi…

Sağlık sizinle olsun! 😉