Kahve ile Güzelleşmenin 5 Mucize Yolu!

Gün geldi tek yudumu ile 40 yıllık dostluklar inşa edildi, gün geldi yorgunluğun yanında keyifle yudumlandı. Daha önce sizlerle telve hakkında şu yazımızda buluşmuştuk. Bu sefer telvenin de ötesine geçtik. Son yıllarda doğallığa dönüş var biliyorsunuz; kozmetik artık pahalı markaların tekelinde değil, kahverengi telvelerin emanetinde… Peki, kahvenin, güzelliğimize ne gibi etkileri var? Sizin için araştırdık.

kahve

1- Elveda ‘gamze’ler!

En bilineni ile başlayalım; vücudumuzun istenmeyen gamze(!)leri, selülitler… Eğer selülitiniz varsa -ki biliyorsunuz zayıf/şişman fark etmiyor, pat diye çıkıveriyor- bu tarifimize bir göz atın. Önce 3 çorba kaşığı sıcak su ile kahve telvesini karıştırın. Yaklaşık 10 dakika dinlendirdikten sonra 2 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edin, karıştırın. Karışımı sorunlu bölgenize dairesel hareketlerle 2 ila 4 dakika masaj yaparak uygulayın. Ardından ılık su ile temizleyin ve ihtiyaç duyarsanız üzerine nemlendirici uygulayın. Düzenli kullanımda farkı göreceksiniz. Peki, selülit probleminden kurtulmanın yollarından biri de mezoterapi olabilir mi? Yanıtını Özel Ece Kliniği’nden Estetik Dermatoloji ve Anti Aging Uzmanı Dr. Gaye Ünal Sarıkan‘dan aldık.

2- Gözlerinizin Altındaki Sevimsiz Koyuluklar!

Kahvenin hakkını nasıl öderiz? Gözümüzün uyku ile arasını bozan kahve, uyandıktan sonra gözaltlarımızdaki koyu lekeleri yok eden yine kahve. Bu kahvenin bizim gözlere özel ilgisi var baştan diyelim! Kahveyi ya da telvesini gözaltlarınıza sürüp bir süre beklerseniz, o koyu halkalardan kurtulmuş olursunuz. Eğer gözaltı torbalarınızdan da şikâyetçiyseniz o halde şu mucize yazımıza göz verin!

3- Erken Gelen Dipler!

Saçlarınızı boyattınız, renk şahane, tarz şahane, siz hepsinden şahane. 1, 2, 3 demeden 4. yıkamada bir de baktınız boyanız akıyor; o ‘şahane’ oluyor size ‘bu da ne!’. Bunu önlemenin bir yolu var, inanmazsınız kahve 🙂 Saçlarınızın gürlüğüne göre 2-3 fincan kahveyi saç diplerinize uygulayın ve maksimum 1 saat bekletin. Sonra rutin şampuanlamanızı yapın. Saç renginiz daha geç atacak ve o hayran olduğunuz rengi daha uzun süre koruyabileceksiniz.

4- Işıltılı Bir Cilt İçin!

Balkanlar malum, geldi mi kuru ve soğuk olan ne varsa peşine takmakta üstüne yok. Cildinizin kuruyup, biçare olmaması için size bir önerimiz var. Haftada bir kez 2 yemek kaşığı yoğurdu, bir yemek kaşığı Türk kahvesi ile karıştırın. Düzenli kullanımda farkı kendiniz göreceksiniz.

5- Şımarık Ayaklar!

Bütün gün botun içinde sizi oradan oraya yetiştirmeye çalışan ayaklarınıza bir jest yapmanız şart oldu artık! Çok kalabalık bir malzeme listemiz yok, ayaklarınızı gün sonunda rahata kavuşturmak için aslında tek ihtiyacınız deniz tuzu ve kahve. Kahve ve deniz tuzunu karıştırın, isterseniz bir iki damla lavanta yağı da dökebilirsiniz. Bu karışım ile ayaklarınızı ovun. Gün sonunda rahata kavuşacak ve sizi ertesi güne hazırlayacaktır!

Güzellik, bir fincanın içinde gördünüz mü? Doğal yollarla arınmak ve tazelenmek size kendinizi iyi hissettiriyorsa, işte fırsat. Söylemesi bizden, uygulaması
sizden! 🙂