Kahve Telvesi İle Yapılabilecek 7 Muhteşem Şey

Çoğumuz Türk kahvesini içtikten sonra telvesini çöpe atıp fincanı doğruca bulaşık makinesine koyuyoruz. Oysa attığımız o telve ile yapabileceğimiz bir sürü harika şey var. İşte bunlardan bazıları:1. Telveyi mumun üstüne koyun ve mum yandıkça evinizden kahve kokusu eksik olmasın!

mumluk

2. Telveyi kurutup bir kavanozun içinde buzdolabına koyun ve böylece kötü kokulardan kurtulun.

kahve

3. Telve ile yüzünüzde siyah nokta olan bölgelere peeling yapabilir, hatta içine birazcık hindistan cevizi yağı ekleyip selülitli bölgelerine sürerek portakal kabuğu görünümünden kurtulabilirsiniz.

cilt-temizleme

4. Evinizdeki bitkilerin toprağına ekleyebilirsiniz. Gübre işlevi görerek bitkinizi besleyecektir ve böcekleri de evinizden uzak tutacaktır.

cicek

5. Dibi tutmuş tencereleri temizlemek hepinizin bildiği üzere can sıkıcı bir iştir. Fakat telve bu konuda da işe yarıyor. Fırçanın ya da süngerin ucuna telveyi dökün. İnatçı yanıklardan hızlı ve kolay bir şekilde kurtulacaksınız.

peeling

6. Köpeğiniz pirelenir ise, şampuana ekleyeceğiniz telve hem pireleri öldürecektir hem de tüylerini yumuşacık yapacaktır.

kopek

7. Lavabo açıcısı kullanmaya gerek yok! Sıcak suyun içine telve ve karbonat koyun ve lavabonuza dökün. Tıkanan gideriniz anında açılsın.

lavabo-gideri-acma