Kamp Yaparken de Güzelliğinizi Koruyun

Kamp yapmak, mangal partileri, çadır kurmak ve kamp ateşi yakmak kulağa muhteşem geliyor değil mi? Hele bir de doğal ortamda olmanın medite edici düşüncesi…
kamp
Bir günü geçen kamplar, maceraperestlerin her ne kadar hoşuna gitse de bir süreden sonra doğal yaşamın zorlukları göz ardı edilemez hale gelecektir. Özellikle de günlük bakım ritüellerine sahip biz kadınlar için kamp yapmak biraz daha yıpratıcı olabilir. Gelin, kamp sırasında da bakımlı olmanın yollarına birlikte bakalım.1) Sırt çantanızı son gün hazırlamayın. Kamptan yaklaşık bir hafta önce ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin listesini yapın. Kamp için hazırlanacak sırt çantasının ne gereğinden ağır ne de hafif olması gerekir. Bu sebeple ekstra olduğunu düşündüğünüz şeyleri listeden çıkartırken, gerekli olabilecek her şeyi aldığınızdan emin olun.

2) Yola çıkmadan önce saçlarınızı dalgalandırın. Saçlarınız düz bile olsa onları bir maşa ile dalgalandırmaya özen gösterin. Bu şekilde kamp alanında sönük ve bakımsız saçların önüne geçmiş olursunuz.

kamping

3) Yanınızda muhakkak kuru şampuanınız olsun. Doğada su ile ne kadar haşır neşir olabileceğiniz belli olmaz. Kuru şampuanlar sayesinde saçlarınızı yağlanmaktan korumuş olursunuz.

4) Eğer mevsim yaz ise yanınızda mutlaka güneşten koruyucu ürünler bulundurun. Böylece kamp süresince kıpkırmızı olup, acı çekmenize gerek kalmaz. Hatta bir bronzlaştırıcı yağ ile ten renginizi değiştirme fırsatı bile bulabilirsiniz.

5) Bir deodorant ya da roll-on bulundurmayı ihmal etmeyin. Doğanın içinde ne kadar yorulup, terleyeceğinizi kimse bilemez.

kamp-yapmak

6) Bol bol ıslak mendiliniz olsun. Suyun bulunmadığı yerlerde ıslak mendil ile kişisel hijyeninizi koruyabilirsiniz.

7) Konaklama ve keşif esnasında bir törpü ve tırnak makası hiç ummadığınız kadar işinize yarayabilir.

8) Doğal ortamda bile olsanız biraz makyaj yapmanın zararı olmaz değil mi? Bir bb cream ve maskara bile güzelliğe güzellik katmak için yeterli olacaktır.

9) En önemlisi de bir adet cep aynası. Normal şartlar altında da el altında olması gereken en önemli araçlardan biri olan aynalar, kamp süresince de çok fazla iş görecektir.

10) Sinek kovucu losyon spreyler de olmazsa olmazlardan. Sinek ve böcekleri vücuttan uzak tutup, kızarıklık ve şişliklerden kurtulunabilir.