Karnınız Ağrırsa Bunlar Aklınızda Olsun!

Hani olur ya, en olmadık zamanda çörekleniverir ağrı tam karnınızın ortasına… Aksilik bu ya bir de ağrı kesici olmaz yanınızda hani. Size kıvranmalar yakışmaz sevgili okur, işte bu yüzden klavyemizden fışkırıyor şifa dolu kelimeler. Sizin için karın ağrınızı doktora ulaşana kadar biraz da olsa azaltacak çareleri araştırdık.

1- Zencefil!

İçeriğindeki güçlü maddeler ile doğal ağrı kesici desek yeridir. Hoş, her derde deva o ayrı!

zencefil çayı

2- Limon!

Limon, sindirim sisteminizi doğrudan mutlu edecektir! Basit bir de karışım verelim. Bir bardak sıcak suya, limon dilimleri ve taze zencefili atın. Bu çayı 5-10 dakika bekletin ve için. Ağrınız mucize bir şekilde dinecektir.

limon

3- Soda!

Eğer bu ağrı, akşam yemeğinden sonra oluştuysa belki yemeği fazla kaçırmışsınızdır; panik yok, sindiririz! Sodanın içine birkaç damla limon suyu damlatın ve bekletin. Ardından için, ağrı azalacaktır. Yalnız çok soğuk olmamasına dikkat etmenizde yarar var.

su içmek

4- Nane!

Nanenin ağrı kesici özelliği dillere destan malum. Naneyi yemeklerinizde kullanabilir, çay olarak içebilirsiniz. Bir de alternatif yol önerelim. Bir bardak suya birkaç damla nane yağı damlatın ve için. Bu da iyi gelecektir.

nane

5- Elma Sirkesi!

Elma sirkesi de limon gibi sindirim sisteminize olumlu etki ediyor. Ancak aynı zamanda keskin bir dokusu olduğundan fazlası zarar da verebilir tabi. Bir bardak suya birkaç damla yeterli gibi duruyor.

elma sirkesi

6- Pirinç Suyu!

Evet bu biraz ilginç. Pirinç suyunun ağrınızı geçirdiğini biliyor muydunuz? Sindirim sisteminizi çalıştırması da cabası!

pirinçsuyu

Genel geçer şeyler tabi bunlar, siz mutlaka önce doktorunuza danışın! Bu arada ‘nasılsa geçer’ demek yerine en yakın hekime gitmenizde de yarar var!

Geçmişler olsun!