Kedi, Köpek Sahipleri Arasındaki 15 Benzerlik ve Fark

Yapılan araştırmalara göre bazı insanların karakterleri kedilerle yaşamaya yatkınlık gösterirken, bazı insanlar köpekleri kendine daha yakın buluyor. Peki kedi ve köpek sahipleri arasında ne gibi farklılıklar ve benzerlikler bulunuyor?

kedi-kopek

Ortaya çıkan istatistiklere göre;

1. Kedi sahipleri genellikle yaratıcı ve bir şeyler üretmeyi seven insanlar oluyor.

kedi-kaplan

2. Köpek sahiplerinin dışa dönük, girişken ve sosyalleşmeyi seven kişiler olduğu belirtiliyor.

yavru-kopek

3. Kediseverlerin daha çok özgürlüğüne düşkün, açık görüşlü ve farklı şeyleri denemekten kaçınmayan insanlar olduğu belirtiliyor.

komik kedi

4. Köpek sahipleri insanlara güvenen ve güvenilen kişiler oluyor, genellikle karşılarındaki kişiyle uzlaşma yoluna gidiyor.

köpek

5. Kediciler bulundukları bir etkinlikte ya da partide yeni insanlarla tanışmaktan çok kendi arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi seviyor.

köpek

6. Kediseverler daha ironik bir espri anlayışına sahip oluyor ve kelime oyunları yapmayı seviyor. Köpek sahipleri ise genellikle taklit yapma ve analiz edebilme yetenekleri ile etrafındaki insanları güldürüyor.

kedi

7. Hem kedi hem de köpek sahipleri dışarıda bakıma muhtaç kedi ve köpek yavruları gördüğünde kayıtsız kalmıyor ve gerekli yardımı gösteriyor.

yavrukopek

8. Köpekseverler, golf, koşu, tırmanma ve bisiklet sürme gibi dışarıda yapılan spor aktivitelerine bayılıyor.

kopek

9. Genellikle tek başına yaşayan insanlar kedi sahibi olmayı tercih ederken, evli ve çocuklu aileler köpek bakmayı seçiyor.

kedi maması

10. Kedi sahipleri genellikle CSI tarzı aksiyon dizilerini takip etmeyi severken, köpek sahipleri American Idol gibi eğlence ve yetenek şovlarını izlemeyi tercih ediyor.

yabani-kedi

11. Köpekseverler daha çok reggae ve rock tarzı müzikleri dinlemeyi tercih ederken, kedi sahipleri ise elektronik ve new wave tarzını benimsiyor.

kopek2

12. Hem kedi, hem de köpek sahipleri hayvanlarla konuşmayı, yolda karşılaştıkları hayvanlara ilgi göstermeyi seviyor.

kedicik

13. Kedi ve köpekseverlerin her ikisi de doğaya yakın olmayı, doğayla iç içe yaşamayı tercih ediyor.

14. Kedi ve köpekseverlerin daha optimist insanlar olduğu belirtiliyor.

15. Aynı şekilde hem kedi, hem de köpek sahiplerinin sosyal medyada aktif birer kullanıcı oldukları görülüyor.

Son olarak ayrım yapmadan her türlü hayvanı seviyor, özellikle de sokak hayvanlarına ihtiyaçları olan ilgi ve özeni gösteriyoruz. Evinizde herhangi bir hayvan beslemeseniz bile sokak hayvanlarının sağlık, beslenme ve bakım sorunlarına yardımda bulunarak onların daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayabilirsiniz.